Grupa Johanneum

Awans generalski dla Dolnośląskiego Komendanta PSP

16.07.2019 17:57 Piotr Lipieta

 

Awans generalski dla Dolnośląskiego Komendanta PSPFot: tulegnica.pl

 

Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Adam Konieczny zostanie awansowany do stopnia nadbrygadiera. Taką informację przekazała minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek podczas odprawy z kadrą kierowniczą Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej i komendantami powiatowymi i miejskimi z Dolnego Śląska.

Według lokalnego serwisu lca.pl Konieczny oficjalnie zostanie awansowany przez Prezydenta RP do stopnia nadbrygadiera podczas Centralnych Obchodów Święta Policji, które zostały zaplanowane na 24 lipca w Warszawie.

St.bryg. Adam Konieczny jest absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, którą ukończył w 1994 r. Pełnił służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim, a później w Komendzie Miejskiej PSP w Legnicy. Był dowódcą sekcji, oficerem, starszym oficerem, zastępcą naczelnika wydziału i naczelnikiem wydziału. W latach 2006-2016 pełnił funkcję Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy. Na stanowisko Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP został powołany pod koniec stycznia 2016 r.

Pochodzi ze strażackiej rodziny. Strażakami byli jego pradziadek, dziadek i ojciec

źródło: remiza.com.pl