Grupa Johanneum

Duże zmiany w rozkładach jazdy MPK

16.07.2019 11:34 Maciej Bierć

 

Duże zmiany w rozkładach jazdy MPKfot. materiały prasowe

 

12 linii tramwajowych jeździ od poniedziałku zmienionymi trasami.

Zmiany spowodowane są rozpoczęciem kolejnego etapu prac na ul. Grabiszyńskiej i placu Legionów. Mówi Bartosz Naskręski z wrocławskiego MPK. Gdzie szukać informacji o zmianach w rozkładzie jazdy?


Utrudnienia potrwają jeszcze 3 tygodnie.

Zmiany od 15 lipca 2019 roku (poniedziałek)

- Tramwaje linii okólnej (linie 0L i 0P) oraz linii 31 i 32 będą kursowały w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich objazdem przez ulicę Podwale i Świdnicką, do ulicy Piłsudskiego, z pominięciem przystanku „pl. Legionów”.

- Tramwaje linii 4 i 11 będą kursowały od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, ulicę Podwale, plac Teatralny, ulicę Teatralną i Skargi do placu Dominikańskiego.

- Na tory powróci tramwaj linii 5, który pojedzie od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego i dalej w kierunku Dworca Głównego. Z tego powodu zlikwidowane zostaną kursy okresowej linii tramwajowej 75.

- Tramwaje linii 14 i 24 będą kursowały w relacji Osobowice – FAT – Osobowice, ale z uwagi na konieczność zachowania przepustowości na ulicy Podwale, pojadą objazdem: od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok i plac Teatralny do ulicy Świdnickiej.

- Tramwaje linii 6 jadące z pętli Kowale do pętli Krzyki pojadą od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok i plac Teatralny do ulicy Świdnickiej, z pominięciem przystanku „Narodowe Forum Muzyki” i „Renoma”.

- Tramwaje linii 15 w obu kierunkach pojadą od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, Teatralną, Kołłątaja i Peronową.

- Tramwaje linii 17, od ulicy Powstańców Śląskich będą jechały przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja.

Od niedzieli z pl. Legionów na Oporów dostać się można zastępczym autobusem 704. Zlikwidowany został tramwaj nr 74.