Grupa Johanneum

A może duchowe pielgrzymowanie?

16.07.2019 09:46 RR

 

A może duchowe pielgrzymowanie?pielgrzymka.pl

 

Dla wielu osób pójście na pieszą pielgrzymkę na Jasną Góre jest niemożliwe ze względu na problemy zdrowotne lub brak urlopu. W takiej sytuacji można dołączyć do największej grupy pielgrzymkowej, duchowych pielgrzymów. O tym, czym jest duchowe pielgrzymowanie, rozmawiamy z ks. Aleksandrem Radeckim, przewodnikiem grupy 16, duchowej.

Pielgrzymka to czas uświadamiania sobie tego, dokąd zmierzam. Duchowe pielgrzymowanie ma nam przypomnieć o tej drodze.

Jak zaznacza ks. Radecki, każdy z nas w sposób duchowy pielgrzymuje... do nieba. 


Grupa duchowych pielgrzymów nie jest nowością w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej. Jej początki zrodziły się z chęci stworzenia zaplecza duchowego dla pątników zmierzających na Jasną Górę.


Z czasem idea ta rozrosła się tak bardzo, że na stałe wpisała się w program Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Aby zachować łączność z tą bardzo liczną grupą, pątnicy idący do tronu Maryi niosą ze sobą znak gr. 16, który jest widzialnym znakiem duchowych pielgrzymów. 

Ksiądz Aleksander Radecki radzi także, co należy zrobić, aby stać się pielgrzymem duchowym.

Podjęcie się pielgrzymowania duchowego wymaga poświęcenia, ale każdy może według własnych możliwości ustalić sobie program dnia


Każdy z pielgrzymów duchowych otrzyma specjalny “Przewodnik pielgrzyma duchowego”.


Aby dołączyć do grona pielgrzymów duchowych wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa w swojej parafii lub od 30 lipca do 1 sierpnia w godz. od 11.00 do 17.00 w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny, przy ul. Bujwida, a także wygospodarować trochę czasu, by poprzez modlitwę wspierać pątników zmierzających na Jasną Górę.

Pomocą w łączności z pielgrzymami duchowymi będą audycje na naszym radiu. Zapraszamy od 2 do 9 sierpnia na “Studio Pielgrzymkowe”, o godz. 13:10 I 20:30.Z kolei 10 sierpnia, kiedy już pielgrzymi dotrą na Jasną Górę, o godz. 11:00 przeprowadzimy transmisję Mszy św. z Wałów Jasnogórskich.

Więcej informacji na temat Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej można uzyskać na stronie: www.pielgrzymka.pl