Grupa Johanneum

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę coraz bliżej

15.07.2019 12:11 RR

 

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę coraz bliżejfot. pielgrzymka.pl

 

Już niewiele czasu pozostało do rozpoczęcia 39. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Pątnicy pokonają ponad 200 km, aby 10 sierpnia dotrzeć przez obraz Matki Bożej, by tam złożyć intencje niesione przez całą drogę. Hasło tegorocznej pielgrzymki: „Ożywiciel”, nawiązuje do Ducha Świętego i to właśnie Jemu będą poświęcone rozważania podczas drogi.

Pielgrzymka rozpocznie się tradycyjnie 2 sierpnia o godz. 6:00. Wtedy też, w Katedrze Wrocławskiej, zostanie odprawiona Msza święta, po której pielgrzymki wyruszą na Jasną Górę, gdzie 10 sierpnia na Wałach Jasnogórskich nastąpi uroczyste przywitanie grup pielgrzymkowych, a także odbędzie się Eucharystia na zakończenie pielgrzymki.

Aby wziąć udział w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej należy do końca lipca zapisać się u swojego duszpasterza lub duszpasterstwach akademickich. Natomiast od 30 lipca do 1 sierpnia od 11:00 do 17:00, będzie możliwość zapisów w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” przy ul. Bujwida.

O tym, co czeka pielgrzymów na trasie mówi ks. Łukasz Romańczuk – dziennikarz Radia Rodzina i przewodnik gr XIV.

 

Koszt pielgrzymki to: 95 zł - osoby dorosłe, 85 zł - osoby do 16. roku życia. Opłaty są związane z materiałami organizacyjnymi takimi jak: karta pielgrzyma, znaczek pielgrzymkowy, "Vademecum pielgrzyma" w postaci śpiewnika i tekstów wybranych modlitw oraz ubezpieczenie NNW, a także koszty organizacyjne. W przypadku uczestnictwa trzech i więcej osób z jednej rodziny (np. brat, siostra i rodzice) przewidziane są zniżki.

A osoby, które nie mogą wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, zapraszamy do słuchania naszych audycji od 2 do 9 sierpnia o godz. 13:10 oraz 20:30.