Grupa Johanneum

Sportowa zabawa i wsparcie dla zwierzaków

11.07.2019 15:16 Adrianna Sierocińska

 

Sportowa zabawa i wsparcie dla zwierzakówfot. AS/RR

 

16 śmiałków, między innymi sportowcy, dziennikarze i aktorzy, stanęli do walki w Pierwszych Wrocławskich Mistrzostwach w Pływaniu Pieskiem, zorganizowanych przez Aquapark Wrocław i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.

Uczestnicy zgodnie twierdzili, że zawody to przede wszystkim zabawa w dobrym celu, a nie rywalizacja. Panie, a wśród nich nasza redakcyjna koleżanka Patrycja Jenczmionka-Błędowska, skupiły się na trenowaniu… oddechu.


Panowie, fani czworonogów, również byli dobrej myśli, choć przyznali, że najtrudniejszy będzie pierwszy krok.


W indywidualnej konkurencji wśród Pań najszybsza była Agata Pawlisz, która 25 m pokonała w 21,13 s. Robert Rosołek z czasem 19,18 s dopłynął do mety jako najszybszy z mężczyzn. Następnie zawodnicy zmierzyli się w sztafecie, a prym wiodła drużyna pod patronatem psa Draco.

Pływaków wspierali także czworonożni kibice, mieszkańcy wrocławskiego schroniska, dla których zorganizowano te wyjątkowe mistrzostwa. Mówi Aleksandra Cukier, rzecznik wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.


Największym wsparciem dla zwierzaków jest ich adopcja, ale czworonogi mają także inne potrzeby.


W ciągu 24 godzin powstanie film z wydarzenia, im więcej osób go obejrzy, tym więcej wejściówek Aquapark przekaże na licytację.