Grupa Johanneum

W najbliższą sobotę I Bieg św. Anny w Sobótce

04.07.2019 11:10 RR

 

W najbliższą sobotę I Bieg św. Anny w Sobótcefot: lzf/bigstockphoto.com

 

27 lipca br. w Sobótce odbędzie się „Bieg św. Anny" na dystansie 5 i 10 km. Inicjatywa ta, organizowana jest po raz pierwszy, zapisy trwają, a pomysłodawcy m.in. parafia św. Jakuba zapraszają do wzięcia udziału w zawodach. O pomyśle, organizacji, celach oraz zasadach uczestnictwa rozmawiamy z ks. Edwardem Jurkiem, proboszczem parafii pw. św. Jakuba w Sobótce.

Sobótka to nie tylko miejsce u stóp góry Ślęży. Znajduje się tam Sanktuarium ku czci św. Anny, a piękny krajobraz przyciąga do tego miejsca wielu biegaczy.

Bieganie stało się sportem bardzo popularnym. Wychodząc naprzeciw osobom zainteresowanym taką aktywnością fizyczną, organizatorzy biegu chcą zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt.


Motywacją do podjęcia się organizacji biegu, były także tradycje sportowe tego regionu.


Aby wziąć udział w zawodach, nie trzeba mieć przynależności klubowej. Wystarczy się zapisać, przyjechać na miejsce startu i pobiec.


Uczestnikiem zawodów może być każdy, kto skończył 16 rok życia, zapisze się poprzez stronę internetową organizatorów lub w dniu zawodów, a także uiści opłatę startową. Jak zapewnia proboszcz parafii, aby wziąć udział w biegu nie trzeba mieć przynależności klubowej, ale przede wszystkim chęci do wystartowania.


Parafia pw. św. Jakuba nie jest jedynym organizatorem. W przygotowanie biegu włączyły się także władze samorządowe, miejscowy klub biegacza, a także Ślężański Ośrodek Kultury.


Każdy z uczestników biegu zaproszony jest także do odwiedzenia Sanktuarium św. Anny,


Data oraz miejsce nie są przypadkowe, ponieważ na terenie parafii znajduje się Sanktuarium św. Anny, a dzień wcześniej przypada liturgiczne wspomnienie tej świętej. Zatem uczestnicząc w biegu, a także nawiedzając tę świątynie można uzyskać odpust zupełny.


Udział w „Biegu św. Anny” to nie tylko wystartowanie w zawodach, ale także przykład świadectwa wiary.


Regulamin zawodów oraz szczegóły na stronie: http://www.kbsobotka.pl/niezwykly-bieg-swietej-anny-w-sobotce-juz-27-07-2019/