Grupa Johanneum

Trwają „Wakacje z Caritasem”

02.07.2019 13:32 RR

 

Trwają „Wakacje z Caritasem”lato_caritas

 

Wakacje to dla Caritas Archidiecezji Wrocławskiej pracowity czas. Oprócz turnusów dla dzieci, wolontariuszy i seniorów, pomocą objęte są osoby najbardziej potrzebujące. Z racji tego, że potrzeb jest wiele, Caritas apeluje o pomoc.

Kolonie organizowane przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej cieszą się każdego roku ogromnym zainteresowaniem. W tym roku została zmieniona formuła organizacji i finansowania wypoczynku letniego, która uatrakcyjni dzieciom i młodzieży wakacje, mówi Paweł Trawka, rzecznik Caritas Wrocław.


Wyjazdy wakacyjne organizowane przez Caritas, to często jedyna możliwość opuszczenia domu rodzinnego w przeciągu roku, dlatego też wśród uczestników kolonii panuje ogromna radość i wdzięczność.


Oprócz najmłodszych, Caritas zapewnia aktywność fizyczną seniorom. Jak informuje rzecznik Caritas, są jeszcze wolne miejsca na letni wypoczynek dla seniorów.


Dzieła wykonywane przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej nie byłyby możliwe, bez zaangażowania wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas. Dla nich także przygotowano wakacyjny wyjazd.


Nieustannie jest także niesiona pomoc osobom bezdomnym, których liczba wciąż wzrasta.


Wrocławska Caritas apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli, aby wesprzeć potrzebujących, w tym trudnym dla nich czasie.


Więcej informacji na stronie: http://wroclaw.caritas.pl/