Grupa Johanneum

Odłącz się. Młodzi chcą porozmawiać z rówieśnikami na temat fonoholizmu

10.06.2019 13:53 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Odłącz się. Młodzi chcą porozmawiać z rówieśnikami na temat fonoholizmuFot. MC/RR

 

Ruszyła dwutygodniowa kampania społeczna pt. „Odłącz się” poruszająca kwestię uzależniania od telefonu komórkowego – fonoholizmu.

W wyniku obserwacji i badań ówczesnego społeczeństwa prowadzonych na zlecenie Forbes-a dostrzeżono niepokojące zjawisko, które obejmuje dzieci oraz młodzież – uzależnienie od urządzeń elektronicznych, głównie telefonu, na które przeciętny mieszkaniec Dolnego Śląska przeznacza 02:05 godzin dziennie, co daje miesiąc w skali roku. Chcąc wyjść naprzeciw temu zjawisku, projekt „Odłącz się” jest inicjatywą, której celem jest wskazanie dobrych, jak i złych stron korzystania z telefonu w pracy, podróży i w wolnym czasie.

Elementy kampanii będzie można ujrzeć na telebimach i na fotelach  we wrocławskim MPK. Ponadto zaplanowane jest spotkanie uczniów wrocławskiego liceum z ekspertami w dziedzinie uzależnień oraz otwarte wykład w lokalu Barbara, gdzie będzie można wysłuchać ekspertjego wpływu na nasze życie codzienne. Organizatorzy planują również porozmawiać z młodymi ludźmi na temat korzystania z telefonu komórkowego na wrocławskich ulicach oraz w Kolejach Dolnośląskich.

Organizatorem akcji są Młodzi dla Wrocławia ze stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk przy wsparciu finansowym ze strony Urzędu Marszałkowskiego i Federacji Organizacji Pozarządowych w ramach programu Małe Granty. Natomiast MPK Wrocław i Koleje Dolnośląskie objęły akcję patronatem honorowym.

Akcja „Odłącz się” będzie trwać od 10 do 24 czerwca 2019 roku.

Więcej informacji na temat kampanii można uzyskać na: 

https://www.facebook.com/MlodyDolnySlask/

https://www.facebook.com/odlaczsie/