Grupa Johanneum

160 lat Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi

08.06.2019 11:48 Łukasz Ligorowski

 

160 lat Zgromadzenia Sióstr św. JadwigiFot. własne (ll)

 

W sobotę (08.06.), we wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi, Królowej odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył abp Józef Kupny. Była to Msza św. dziękczynna w 160-tą rocznicę powstania Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi.

W homilii abp Józef Kupny podkreślał, że służenie innym jest bardzo ważną postawą, która przyciąga do Jezusa innych, nawet osoby niewierzące. Podziękował obchodzącym swoje święto siostrom, za ich posługę.


Arcybiskup podkreślał, mówiąc do sióstr, że dzisiaj jest to ich święto. Głównie dlatego, że wciąż trwają w swoim wyborze i wciąż powtarzają Jezusowi za Maryją ,,Oto jestem". 


Arcybiskup w homilii przypomniał również historię zgromadzenia. W Mszy świętej udział wzięli wierni i siostry z różnych stron Polski i Europy. Modlitwa wiernych była w językach: polskim, czeskim, niemieckim i białoruskim. W trakcie Liturgii Eucharystycznej, w procesji z darami udział wzięły, przełożona generalna zakonu M. Szymona NOCOŃ oraz przełożone prowincji austriackiej, czeskiej, wrocławskiej i katolickiej.

Liturgię uświetnił śpiew chóru sióstr z prowincji katowickiej oraz gra na organach Marka Pisarskiego, organisty z parafii p. w. św Michała we Wrocławiu.

Posłuchaj całej homilii: