Grupa Johanneum

MŚ U20 w piłce nożnej w Polsce!

14.05.2019 18:52 Konrad Pikula

 

MŚ U20 w piłce nożnej w Polsce!źródło: pzpn.pl

 

Trwa odliczanie przed rozpoczęciem mistrzostw świata w piłce nożnej do lat 20-tu, które 23 maja rozpoczną się w naszym kraju.

Zespół prowadzony przez Jacka Magierę pierwszy mecz grupowy rozegra z Kolumbią (23 maja). Potem spotkania z Tahiti (26 maja) i Senegalem (29 maja). To kolejna duża piłkarska impreza organizowana w Polsce i trzeba się z tego cieszyć - twierdzi były selekcjoner pierwszej reprezentacji - Antoni Piechniczek.

"W światowej piłce może w tej chwili nie odgrywamy istotnej roli, ale przecież kiedyś odnosiliśmy sukcesy. O polskich piłkarzach grających w zachodnich klubach teraz tez dużo się mówi. Wystarczy wymienić nazwiska Lewandowskiego, Błaszczykowskiego czy Szczęsnego czy Piątka - wszyscy ich znają doskonale. To jeden z argumentów, że powierzono nam organizację piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Jest to tez nagroda za świetnie zorganizowane mistrzostwa Europy.... Te mistrzostwa mają popularyzować piłkę nożną, dlatego będą rozgrywane nie na największych stadionach w kraju, ale na mniejszych do 15 tysięcy, Chodzi o to aby jak najwięcej ludzi na żywo te mecze oglądało."

Zdaniem Piechniczka faworytów w tej kategorii wiekowej jest bardzo trudno wskazać. Trudno też ocenić szanse naszego zespołu na sukces.

"Na tych mistrzostwach możemy osiągnąć sukces tylko wtedy gdy słabsze wyszkolenie techniczne zrównoważymy walecznością. Oczywiście pod warunkiem, że trener wybierze jedenastu walczaków, którzy są gotowi zostawić trochę zdrowia na boisku. Chodzi o zaangażowanie bez reszty w grę, aby pewne braki nadrobić zaangażowaniem, przygotowaniem szybkościowym i determinacja i dążeniem do zwycięstwa za wszelką cenę."

Trener Jacek Magiera wybrał już 21 piłkarzy, którzy będą nas reprezentować na mistrzostwach. Mistrzów świata poznamy 15 czerwca. Mecze turnieju MŚ U-20 rozegrane zostaną na sześciu stadionach: w Bydgoszcz, Gdyni, Lubinie, Lublinie, Łodzi i Tychach.


Źródło: IAR / Naczelna Redakcja Sportowa PR / R.Susałko / dm