Grupa Johanneum

Konkurs Wiedzy o Powiecie

14.05.2019 14:08 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Konkurs Wiedzy o PowiecieFot. Powiat Wrocławski

 

Jeszcze do (15 maja) można zgłaszać Szkoły do udziału w udziału w konkursie Wiedzy o Powiecie. Rusza II edycja konkursu wiedzy o Powiecie Wrocławskim. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „TUITAM” .

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI i VII. Patronat Honorowy nad imprezą objął Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje ogólną wiedzę na temat warunków przyrodniczych, walorów turystycznych, historii, zagadnień społecznych i gospodarczych powiatu wrocławskiego oraz wiedzę na temat kompetencji, organizacji i organów władz samorządowych powiatu.

Konkurs odbywać się będzie w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Do etapu powiatowego przystępuje 3 uczniów z każdej szkoły, którzy osiągnęli największą liczbę punktów na etapie konkursu szkolnego. Szkoła zgłasza uczestnikówdo etapu powiatowego drogą mailową na adres Organizatora (tuitam.przewodnicy@interia.pl)

Dla wszystkich finalistów (10 zwycięskich zespołów po 3 osoby) oraz opiekunów zorganizowana zostanie atrakcyjna jednodniowa wycieczka po powiecie wrocławskim (w tym pakiet atrakcji w parku linowym, pokaz lotów w tunelu aerodynamicznym w SpeedFly w Mirosławicach, zwiedzanie najciekawszych miejsc na terenie powiatu wrocławskiego). Organizator zapewnia posiłek i transport spod siedziby Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.

Zwycięska drużyna otrzyma dodatkowo voucher na lot w tunelu aerodynamicznym, a dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są pamiątkowe gadżety promocyjne powiatu.

Osoba do kontaktu w sprawie Regulaminu i przebiegu konkursu: Marta Miniewicz, tel. 661 172 250, marta.miniewicz@interia.pl

Zadanie jest w całości finansowane ze środków Powiatu Wrocławskiego.

inf.powiat wrocławski