Grupa Johanneum

Papież Franciszek powierzył siebie i wiernych Matce Bożej Fatimskiej

13.05.2019 14:03 Grzegorz Kryszczuk

 

Papież Franciszek powierzył siebie i wiernych Matce Bożej Fatimskiejniedziela.pl

 

Papież Franciszek powierzył siebie i wiernych Matce Bożej Fatimskiej. Dziś przypada 102. rocznica objawień fatimskich. Od 13 maja do 13 października 1917 roku w portugalskiej Fatimie trojgu pastuszkom ukazywała się Matka Boża. W sumie miało miejsce sześć objawień.

"Maryjo, Panno Fatimska, jesteśmy pewni, że każdy z nas jest cenny w Twoich oczach i że nic z tego, co jest w naszych sercach, nie jest Ci obce. Chroń nasze życie w swoich ramionach, prowadź nas wszystkich po drogach świętości" - napisał na Twitterze papież.


Matka Boża objawiła się trojgu pastuszków - 10-letniej Łucji dos Santos oraz rodzeństwu: 7-letniej Hiacyncie Marto i 9-letniemu Franciszkowi Marto. Za ich pośrednictwem Maryja wzywała ludzi do modlitwy różańcowej, nawrócenia i pokuty. Przekazała dzieciom także trzy tajemnice fatimskie. Pierwsza zapowiadała wczesną śmierć Hiacynty i Franciszka. Druga - wybuch II wojny światowej - jeśli ludzie się nie nawrócą, a także dotyczyła nawrócenia Rosji i upadku komunizmu. Trzecia - mówiła o męczeństwie Kościoła i papieża.

Ośrodki kultu Matki Bożej Fatimskiej znajdują się w wielu krajach świata. W Polsce najbardziej znane jest sanktuarium na zakopiańskich Krzeptówkach, wybudowane jako wotum wdzięczności za ocalenie Jana Pawła II. Papież odwiedził je i konsekrował 7 czerwca 1997 roku, podczas VI pielgrzymki do Polski.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Twitter, wczesn./Wj/dw