Grupa Johanneum

Spotkanie z Krystianem Ogły już w najbliższą niedzielę w Oleśnicy!

13.05.2019 11:51 RR

 

Spotkanie z Krystianem Ogły już w najbliższą niedzielę w Oleśnicy!mat. prasowe

 

Jego start w najtrudniejszym ultramaratonie świata BADWATER 135 wspiera całe środowisko biegaczy w Polsce. Nie tylko życząc powodzenia i sukcesu, ale także finansowo. Świadczy o tym popularność zbiórki na portalu zrzutka.pl, której kwota przekroczyła zamierzony limit! Pozyskane środki pokryją część funduszy potrzebnych do organizacji startu Krystiana w amerykańskim biegu, który czeka go już w lipcu!

Nazwa Badwater pochodzi od jeziora położonego przy jego początku, w tak zwanej Dolinie Śmierci, a 135 określa dystans w milach - to dokładnie 217 km.

Asfaltowa trasa, upał, ogromna różnica poziomów między startem a metą oraz prawdziwy dystans ultra - to wyzwanie dla 100 najlepszych biegaczy świata. Specjalna komisja wybiera spośród nadesłanych zgłoszeń ze wszystkich krajów  90 osób, które wystartują w biegu. Kwalifikacja odbywa się na podstawie dotychczasowych osiągnięć, weryfikowane są biegowe CV kandydatów. Dodatkowe 10 miejsc przeznaczone jest dla szczęśliwców, którzy wygrali np. wskazane przez organizatora biegi. Startujący w BADWATER to prawdziwa elita wśród biegaczy.

Spotkanie z Krystianem 19 maja w Oleśnicy to wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z nim jeszcze przed startem w tym najtrudniejszym biegu świata! Jak Ogły przygotowuje się mentalnie do tego wyzwania, skąd czerpie motywację i jak wyglądają jego treningi oraz plan dnia.

 "Osiągnięty czas i miejsce nie mają dla mnie dużego znaczenia. O wiele ważniejsza jest postawa. Na mecie lubię czuć, że walczyłem – nigdy z innymi, zawsze z samym sobą". Czy jego dotychczasowe motto będzie towarzyszyło mu także i tym razem?

Klub sportowy Biegiem Po Marzenia Team zaprasza wszystkich zainteresowanych
i poszukujących biegowej inspiracji na spotkanie z Krystianem Ogły w niedzielę 19 maja,
na godzinę 15.00, do Sali Konferencyjnej BiFK, przy ul. Reja 10 w Oleśnicy.

Krystian Ogły ma na swoim koncie między innymi:

- 12 biegów tworzących "Ultra Trail World Tour".

- Western States w Kaliforni w mniej niż 24h.

- 12 miejsce Open w Maratonie Piasków na Saharze.

- Jako pierwszy Polak ukończył "Diagonale Des Fous”.

- Jako pierwszy Polak ukończył "Tarawera Ultramarathon”.

- Trzy razy UTMB - w 2018 roku zajmując 27 miejsce!

- 18 miejsce na świecie w rankingu UTWT.

mat. prasowe