Grupa Johanneum

#WięcejKultury: Małe WRO, czyli dzieci, rodzice i sztuka współczesna

10.05.2019 18:24 Katarzyna Aszkiełowicz

 

#WięcejKultury: Małe WRO, czyli dzieci, rodzice i sztuka współczesnawro2019.wrocenter.pl

 

Już od najbliższej środy Wrocław na kilka dni stanie się gospodarzem największego w kraju przeglądu międzynarodowej sztuki współczesnej. Biennale Wro w tym roku obchodzi swoje 30-lecie - wydarzenie będzie zatem dobrą okazją do przyjrzenia się temu, jak sztuka, a także związane z nią technologie, zmieniły się od czasu upadku komunizmu w Polsce.

Podobnie jak we wcześniejszych latach, Biennale WRO towarzyszy specjalny program dla dzieci i ich najbliższych, czyli Małe WRO. Po biennalowych wystawach, młodszych i starszych odbiorców prowadzi Przewodnik Małego WRO - tworzą go notatki, skojarzenia, zadania, zdjęcia i ilustracje związane z pracami, zapraszające do rodzinnych rozmów o sztuce i nie tylko. Co jest wyjątkowego w tym przewodniku? Stworzyli go najmłodsi przy pomocy swoich rodziców!


W programie Małego WRO znalazły się również oprowadzania po wystawach, warsztaty ruchowo-medialne z Wrocławskim Teatrem Pantomimy, działania edukacyjne w Pawilonie Czterech Kopuł, specjalne wydarzenia w Barbarze (Strefa Kultury Wrocław) i Centrum Sztuki WRO.

O szczegółach opowiedziała Magdalena Kreis, kuratorka Małego WRO.

cz.1

cz.2