Grupa Johanneum

NOWE ŻYCIE DAWNEGO KINA „LWÓW”

10.04.2019 15:02 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

NOWE ŻYCIE DAWNEGO KINA „LWÓW”wikipedia

 

Dawne kino Lwów ma nowego właściciela. Dolnośląskie Centrum Filmowe (dawniej Odra-Film) po długich poszukiwaniach pozyskało inwestora, który w ciągu najbliższych miesięcy rozpocznie prace związane z modernizacją budynku nieistniejącego już kina „Lwów”. Nowy właściciel obiektu, spółka Platinium Wellness, został wybrany w drodze przetargu i zgodnie z jego rozstrzygnięciem zapłacił za niego 2mln 912 tys. zł. Spółka prowadzi w Polsce dwie sieci klubów: Smart Gym i Fitness Platnium.

 -  Bardzo zależało nam na znalezieniu inwestora, który wyremontuje ten niezwykle wartościowy obiekt, zadba o niego i na nowo tchnie w niego życie. Cieszę się, że po kilkunastu miesiącach starań i rozmów z różnymi podmiotami w końcu nam się udało. Wejście nowego właściciela oznacza nową formę działalności, oczywiście zgodną 

z przyjętym przez Radę Miejską planem zagospodarowania przestrzennego. Uratowaliśmy cenny budynek, a przy okazji pozyskaliśmy środki finansowe, które będziemy mogli zainwestować w modernizację pozostałych kin w regionie należących do DCF. Są one dziś w złym stanie, a bez zastrzyku gotówki i remontów skazane by były na likwidacje – informuje Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Spółka Platinum Wellness zamierza w budynku po dawnym kinie „Lwów” stworzyć pierwszą we Wrocławiu placówkę Smart Gym.

- Mając na uwadze ogromną wartość historyczną i kulturalną obiektu, zamierzamy zrealizować w nim klub fitness inny niż wszystkie dotychczas powstałe. Podstawą do przeprowadzenia planowanych prac będzie szacunek do historii tego miejsca – mówi Justyna Walas–Wysocka, dyrektor ds. inwestycji w Platinium Wellness – Jesteśmy dumni, że będziemy mogli prowadzić naszą placówkę w tym wyjątkowym obiekcie i dołożymy wszelkich starań, aby w żaden sposób nie naruszyć wartości, które reprezentuje – dodaje.

Budynek dawnego kina „Lwów” ze względu na zły stan techniczny został zamknięty w 2011 roku i od tego czasu nie prowadzono w nim działalności kinowej. W tym okresie we Wrocławiu powstały nowe kina. Obecnie w stolicy Dolnego Śląska funkcjonuje około 80 sal kinowych z bardzo bogatą i różnorodną ofertą filmową, która w całości wyczerpuje dzisiejsze zapotrzebowanie. Jednocześnie wszelkie próby zorganizowania w obiekcie innej działalności prowadzonej przez instytucję kultury wiązałoby się z koniecznością zainwestowania nawet kilkudziesięciu milionów złotych, których ani budżet miasta, ani budżet województwa w ciągu najbliższych lat nie byłby w stanie sfinansować. Zgodnie z założeniami, nowy właściciel w ciągu najbliższych miesięcy rozpocznie prace inwentaryzacyjne i projektowe. Ostateczny termin oddania do użytku nowej inwestycji nie jest jeszcze znany.

mat. prasowe