Grupa Johanneum

#PORANNYGOSC: Nie złożę deklaracji, że egzaminy odbędą się we wszystkich placówkach!

09.04.2019 09:58 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

#PORANNYGOSC: Nie złożę deklaracji, że egzaminy odbędą się we wszystkich placówkach!fot. PJB

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych odrzuciły zaproponowane przez rząd porozumienie i rozpoczęły bezterminowy strajk w szkołach i przedszkolach w wielu miejscach w kraju.

Porozumienie z rządem w sprawie podwyżek płac podpisała jedynie oświatowa 'Solidarność". Na 97 oddziałów ZNP na Dolnym Śląsku strajkowało w ponad 82 proc. 

O skali protestu mówi - Zdzisław Szczuka - członek Prezydium Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Związku Nauczycieli Polskich, prezes Oddziału ZNP Wrocław Śródmieście.

W trakcie akcji protestacyjnej doszło do jednego incydentu, dodaje Zdzisław Szczuka.

W środę (10 kwietnia) rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. W poniedziałek 15 kwietnia egzaminy ósmoklasisty.  Roman Kowalczyk – dolnośląski kurator oświaty wystosował apel prosząc o pomoc w przeprowadzeniu egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty.

 - Jestem przekonany, że egzaminy się odbędą. Z dużą determinacją podchodzimy do tej sprawy. Nie gwarantuję. że egzaminy odbędą się w 100 proc. placówkach, powiedział kurator na antenie Radia Rodzina.


Kuratora pytaliśmy także o kompletowanie komisji egzaminacyjnych.

Od 10 do 12 kwietnia egzaminy będą pisać gimnazjaliści, od 15 do 17 kwietnia - ósmoklasiści, a 6 maja rozpoczynają się matury.

POSŁUCHAJ: