Grupa Johanneum

Ks. prof. Draguła w #PORANNYGOSC: Musimy nauczyć się innego sposobu bycia papieża Franciszka!

12.03.2019 16:02 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Ks. prof. Draguła w #PORANNYGOSC: Musimy nauczyć się innego sposobu bycia papieża Franciszka!pl.radiovaticana.va

 

13 marca 2013 r. kard. Jorge Bergoglio, kiedy został wybrany papieżem, przywitał się ze zgromadzonymi na placu świętego Piotra słowami „Buona sera!” i już wtedy wzbudził wielkie emocje. Mija 6 lat od wybrania kardynała Jorge Mario Bergoglio na stolicę Piotrową.

Franciszek jest pierwszym papieżem z kontynentu południowo-amerykańskiego, a także pierwszym spoza Europy od czasu papieża Grzegorza III. Jest również pierwszym jezuitą wybranym na papieża i pierwszym zakonnikiem od czasu papieża Grzegorza XVI.mocje.

- Nie zdawaliśmy sobie wtedy jeszcze sprawy jak inny będzie papież z Ameryki Południowej, mówi ks. prof. Andrzej Draguła – wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego  i Uniwersytetu Szczecińskiego, dyrektor katedry Komunikacji Religijnej.

Jedni mówią o nim „fałszywy prorok”, „antychryst”, „antypapież”, „lewak”, „mason”, „komunista”, dla innych jest odpowiedzią na kryzys Kościoła, „apostołem”, „przyjacielem Jezusa”, „Piotrem naszych czasów”. Jedni czekają na koniec jego pontyfikatu, inni – go kochają, nikt nie przechodzi obok niego obojętnie. Dlaczego papież Franciszek budzi tak skrajne reakcje?

 

Księdza profesora pytaliśmy także o inspirację w jego życiu Ojcem Świętym.

POSŁUCHAJ: