Grupa Johanneum

Rozważania Wielkopostne Marcina Jakimowicza

09.03.2019 13:14 Adrianna Sierocińska

 

Rozważania Wielkopostne Marcina Jakimowicza

 

W Wielkim Poście zapraszamy do słuchania rozważań przygotowanych przez Marcina Jakimowicza - dziennikarza Gościa Niedzielnego, o największej akcji ratowniczej w dziejach świata. Nowe odcinki w każdą niedzielę o godz. 9:15 i 19:15.

I Niedziela Wielkiego Postu

WYGRANY MECZ

- Widzę, że postrzegamy walkę duchową jako wielką jatkę, tak jakby były dwie równorzędne siły: z jednej strony Pan Bóg, z drugiej strony diabeł, które cały czas się naparzają. A biedny Jan Kowalski jest w samym środku tej wojny i nie wie, czy imperium atakuje, czy kontratakuje, kto wygra. To jest jedno wielkie kłamstwo. Oczywiście, że walka duchowa trwa każdego dnia, ale my jesteśmy w drużynie, która wygrała mecz – mówi Marcin Jakimowicz w rozważaniu na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.


II Niedziela Wielkiego Postu 

 SIŁA SŁABOŚCI

- Piotr to jest jedyny, który mówi: nigdy się Ciebie nie zaprę. Nie wiem, jak oni, chodzimy trzy lata, jest fajny team, fajna drużyna, ale za nich nie ręczę. Ale na pewno nie ja. Jezus mówi: jedna noc będzie weryfikacją. I ten, który powiedział: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”, nagle mówi: „Nie znam tego człowieka”. On nie powiedział trzykrotnie „nie znam tego Mesjasza, syna Boga żywego”. Nie znam tego człowieka. Rano spotyka się ze spojrzeniem Jezusa i wie, że przegrał absolutnie wszystko, co mógł przegrać – mówi Marcin Jakimowicz w rozważaniu na drugą Niedzielę Wielkiego Postu