Grupa Johanneum

REGULAMIN Plebiscytu Radia Rodzina "Proboszcza Roku na Dolnym Śląsku"

05.03.2019 11:47 Adrianna Sierocińska

 

REGULAMIN Plebiscytu Radia Rodzina "Proboszcza Roku na Dolnym Śląsku"

 

Przedstawiamy regulamin Plebiscytu Radia Rodzina na "Proboszcza Roku na Dolnym Śląsku"

1. W konkursie może brać udział każda rzymskokatolicka parafia leżąca w granicach administracyjnych archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej.

2. Zgłoszenia do konkursu wysyłają świeccy członkowie parafii, zgłaszając kandydaturę swojego aktualnego Księdza Proboszcza na adres plebiscyt@radiorodzina.pl

3. W zgłoszeniu należy przesłać:

a) imię i nazwisko księdza proboszcza;

b) miejscowość, w której posługuje;

c) wezwanie parafii i jej adres;

d) krótkie uzasadnienie – dlaczego powinien zostać nadany mu tytuł PROBOSZCZ ROKU – charakterystyka dzieł i inicjatyw prowadzonych w parafii.

4. Dane te zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.radiorodzina.pl, za pośrednictwem której internauci będą mogli głosować na wybranych proboszczów.

5. Głosować będzie można także w formie SMS-owej, wysyłając SMS na nr 71160, wpisując w treść wiadomości słowo PROBOSZCZ, a następnie imię i nazwisko kapłana. Koszt 1 zł + VAT.

6. Wyboru PROBOSZCZA ROKU dokona kapituła, powołana przez metropolitę wrocławskiego.

7. Głosowanie trwa do 15 czerwca.

8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24 czerwca w Święto Archidiecezji Wrocławskiej. Wówczas zwycięzcy otrzymają statuetki Vianney’e z odpowiednią adnotacją w dwóch kategoriach:

- Nagroda Kapituły – PROBOSZCZ ROKU

- Nagroda Internautów – PROBOSZCZ ROKU.

9. W parafiach 10 proboszczów, którzy w głosowaniu internautów otrzymają największą liczbę głosów w poszczególne niedziele wakacji gościć będą dziennikarze Radia Rodzina, przygotowując reportaż o życiu i działalności wspólnoty parafialnej, podejmowanych inicjatywach, działających grupach. Będzie on emitowany na antenie Radia Rodzina oraz prezentowany w specjalnej zakładce na stronie internetowej radia oraz promowany w mediach społecznościowych.