Grupa Johanneum

Wybierzmy razem Proboszcza Roku!

01.03.2019 08:44 Adrianna Sierocińska

 

Wybierzmy razem Proboszcza Roku!

 

Radio Rodzina zaprasza parafian do zgłaszania proboszczów z archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej do udziału w plebiscycie „Dolnośląski Proboszcz Roku”.

Proboszcz w Twojej parafii tak organizuje jej życie, że czujesz się tam jak w domu? A może prowadzi wspólnotę, która pomaga Ci rozwijać się duchowo? Może świetnie przygotowuje dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii św., a młodzież do bierzmowania? A może, mimo wielu obowiązków i pracy w szkole, znajduje czas dla swoich parafian i zawsze ma dla nich dobre słowo? Zgłoś jego kandydaturę w plebiscycie Radia Rodzina „Dolnośląski Proboszcz Roku”.

W archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej funkcjonuje blisko 500 parafii. Naszym celem jest pokazanie, jakie inicjatywy podejmują tamtejsi proboszczowie (np. dzieła rozwijające życie religijne, charytatywne, społeczne), tak by zainspirować do podobnego działania innych duchownych.

Plebiscyt ma również na celu aktywizację osób świeckich: współpracowników proboszczów, członków Rad Parafialnych, grup i stowarzyszeń. To właśnie świeccy mogą zgłaszać kandydatów do udziału w Plebiscycie.

Plebiscyt rozpoczyna się 1 marca, a jego rozstrzygnięcie nastąpi 24 czerwca. Zwycięzcom zostaną przyznane statuetki Vianney’e w dwóch kategoriach: Nagroda Kapituły  oraz Nagroda Słuchaczy. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca kwietnia, 1 maja na stronie radiorodzina.pl zostanie uruchomiona możliwość oddawania głosów na proboszczów.

 Aby zgłosić kandydaturę proboszcza, należy wysłać mail na adres plebiscyt@radiorodzina.pl, a w wiadomości podać:

1. imię i nazwisko księdza proboszcza;

2. miejscowość, w której posługuje;

3. wezwanie parafii i jej adres;

4. krótkie uzasadnienie – dlaczego powinien zostać mu nadany tytuł PROBOSZCZ ROKU – charakterystyka dzieł i inicjatyw prowadzonych w parafii.

Dane te zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.radiorodzina.pl, za pośrednictwem której będzie można głosować na wybranych proboszczów. Głosować będzie można także w formie SMS-owej.

Do parafii, z których otrzymamy najwięcej głosów w Plebiscycie, Radio Rodzina przyjedzie z wakacyjnym programem. Przygotujemy reportaże o życiu i działalności wspólnoty parafialnej oraz zaprezentujemy sylwetkę proboszcza na naszej antenie.

Plebiscyt odbędzie się pod honorowym patronatem metropolity wrocławskiego abp. Józefa Kupnego oraz ordynariusza świdnickiego bp. Ignacego Deca

Regulamin Plebiscytu znajdziesz TUTAJ