Grupa Johanneum

Z Katarzyną Kaczorowską o płycie ,,Skrzypce w miniaturze"

08.02.2019 21:16 Katarzyna Aszkiełowicz

 

Z Katarzyną Kaczorowską o płycie ,,Skrzypce w miniaturze"  fot. Radio Rodzina

 

Debussy, Sibelius, Kreisler i Ravel - to tylko niektóre nazwiska, które znalazły się na płycie ,,Skrzypce w miniaturze", stworzonej wspólnie przez pianistkę Katarzynę Kaczorowską i skrzypka Marcina Ostrowskiego. To zbiór 17 muzycznych miniatur, będących mieszanką najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej i eksperymentów z formą i brzmieniem.

Katarzyna Kaczorowska uczy również we wrocławskiej Szkole Muzycznej. Wydany krążek był zatem przyczynkiem do rozmowy o edukacji muzycznej dzieci, ale również do pytań o choroby zawodowe pianistów i o to, jak współczesne technologie wpływają na najmłodszych.

- Mam uczennicę, która skończyła całą edukację muzyczną, a jest teraz w Szkole Orląt w Dęblinie i będzie pilotem samolotów cywilnych (...) Jak zaprosiła mnie na lot i leciałam z nią samolotem, powiedziała, że jest to dużo łatwiejsze niż granie na fortepianie. Ale może jej się to przydało, bo każde dziecko, które kształci się muzycznie, jest bardziej zdyscyplinowane, wrażliwe, ma dobry słuch i zauważa więcej (....) - mówiła pianistka w rozmowie z Katarzyną Aszkiełowicz.

cz. 1


cz. 2


cz. 3