Grupa Johanneum

Żywa Biblioteka we Wrocławiu

07.02.2019 15:22 Krzysztof Pieszko

 

Żywa Biblioteka we Wrocławiuwww.wroclaw.pl

 

Nauka tolerancji i zwalczanie mowy nienawiści – to główne założenia Żywej Biblioteki, która wkracza do wrocławskich szkół. Projekt edukacyjny umożliwi uczniom poznanie „żywych książek”, czyli ludzi, którzy w życiu doświadczyli dyskryminacji czy spotkali się z brakiem tolerancji. W Żywej Bibliotece, w trakcie półgodzinnego spotkania można poznać historię syryjskiego uchodźcy, Ukrainki, muzułmanina, księdza czy też osoby chorej na schizofrenię. 01_molodynska Mówiła Dorota Mołodyńska-Koncel, koordynator Żywej Biblioteki we Wrocławiu. Do projektu zgłosiło się 12 wrocławskich placówek. Fundacja prowadząca Żywą Bibliotekę nie ma jednak funduszy, by zagwarantować udział w programie każdej szkole. Na liście rezerwowej znalazło się 9 placówek. 02_molodynska Koszty organizacji Żywej Biblioteki są związane z przeprowadzeniem warsztatów towarzyszących wydarzeniu oraz zapewnieniem materiałów potrzebnych do przeprowadzenia spotkania.

W Żywej Bibliotece, w trakcie półgodzinnego spotkania można poznać historię syryjskiego uchodźcy, Ukrainki, muzułmanina, księdza czy też osoby chorej na schizofrenię. 

Mówiła Dorota Mołodyńska-Koncel, koordynator Żywej Biblioteki we Wrocławiu. Do projektu zgłosiło się 12 wrocławskich placówek. Fundacja prowadząca Żywą Bibliotekę nie ma jednak funduszy, by zagwarantować udział w programie każdej szkole. Na liście rezerwowej znalazło się 9 placówek.

Koszty organizacji Żywej Biblioteki są związane z przeprowadzeniem warsztatów towarzyszących wydarzeniu oraz zapewnieniem materiałów potrzebnych do przeprowadzenia spotkania.