Grupa Johanneum

Świdnica: Kolędnicy Misyjni

09.01.2019 13:29 Aleksandra Kornicka

 

Świdnica: Kolędnicy Misyjnifot. AK

 

Jak co roku Kolędnicy Misyjni z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci niosą pomoc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. W tym roku pomoc trafi do dzieci mieszkających w Rwandzie i Burundi. Od lat w inicjatywę włącza się Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Dzieci przygotowują się do kolędowania poprzez poznawanie historii, sytuacji i kultury danego kraju – mówiła mówiła s. Magdalena Sypko z  Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej: 
Co roku polskie dzieci pomagają swoim rówieśnikom w innym kraju. W tym roku pomoc trafi do najmłodszych mieszkających w dwóch krajach afrykańskich:  Rwandzie i Burundi:

W pomoc dzieciom z Rwandy i Burundi, pod opieką katechetów, włączyło się wielu najmłodszych z diecezji świdnickiej. Wśród kolędników były dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy wraz z uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych:

Mówiła dr Małgorzata Wawszczyk katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy. 
Już 19 stycznia w Dzierżoniowie odbędzie się X Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Po Eucharystii pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca najmłodsi spotkają się z misjonarzem, a także będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Rwandzie i Burundi. 
Co roku kolędnicy misyjni zostawiają rodzinom drobny upominek. Tym razem była to zawiesza na choinkę.