Grupa Johanneum

W #PorannyGosc o Forysiak o zimie we Wrocławiu

07.01.2019 10:11 Mateusz Cieniawski

 

W #PorannyGosc o Forysiak o zimie we Wrocławiufot. MO/RR

 

Za nami paraliż Wrocławia w związku z intensywnymi opadami śniegu. Mieszkańcy szukali winnych, kto powinien odśnieżać chodniki, przejścia, a także ulice.

W Porannym Gościu Radia Rodzina, zapytaliśmy rzecznika Straży Miejskiej – Waldemara Forysiaka, kto jest odpowiedzialny za dbanie o odśnieżanie w mieście?


Zima to również czas intensywnego sprawdzania, czym palimy w piecach. Waldemary Forysiak przybliżył statystyki kontroli palenisk w ubiegłym roku:


Prawdopodobnie jeszcze w styczniu do pomocy w kontrolowaniu miasta Straż Miejska będzie miała drona. Urządzenie pozwoli monitorować m. in. nielegalne wysypiska śmieci:


W związku z mrozami, Straż Miejska również pomaga bezdomnym, na tę chwilę wydała 20 pakietów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących:


Osoby, które otrzymały od nas pakiety żywnościowe, przyznały się, że od co najmniej jednego dnia nie jadły żadnego posiłku. Monitorujemy sytuację i staramy się szybko reagować – podkreśla Poranny Gość Radia Rodzina – rzecznik Straży Miejskiej Waldemar Forysiak.

Posłuchaj rozmowy: