Grupa Johanneum

32. Ostatni tydzień Obliczy Wrocławia z różnorodną tematyką.

17.12.2018 15:43 Łukasz Ligorowski

 

32. Ostatni tydzień Obliczy Wrocławia z różnorodną tematyką.Fot. własne (ll)

 

W tym tygodniu podejmujemy temat dotyczący funkcjonowania Dziennych i Całodobowych Domów Pomocy Społecznej. Usłyszymy też o Międzynarodowych Świętach oraz o pomocy z zakresu IT, kierowanej do mieszkańców Wrocławia.

Jak wygląda dzień seniorów w tych placówkach, jaką otrzymują ofertę oraz gdzie funkcjonują takie domy we Wrocławiu?

Dowiemy się tego słuchając rozmowy, a gośćmi dzisiejszej (17.12.) audycji są Patrycją Karpicz, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Usług Socjalnych i Marta Krygier kierownik zespołu Dziennych Domów Pomocy Społecznej Miejskiego Centrum Usług Socjalnych.


Jak wygląda dzień w Dziennym Domu Pomocy Spłecznej? Rano kawa lub herbata, w zależności co lubią seniorzy, później propozycje zajęć wspólnych.

 O szczegółach propozycji tych placówek usłyszymy w audycji Oblicza Wrocławia (18.12.).

Gośćmi rozmowy są Marta Krygier kierownik zespołu i Kamila Całuch terapeuta zajęciowy Dziennych Domów Pomocy Społecznej Miejskiego Centrum Usług Socjalnych.

 

Aktywność seniorów jest bardzo ważna dla ich rozwoju.

Jaką ofertę w zakresie aktywności otrzymują mieszkańcy Dziennych i Całodobowych Domów Pomocy Społecznej? Na to pytanie odpowiedzą goście Obliczy Wrocławia (19.12.).

Dzisiaj mam przyjemność rozmawiać z Kamilą Całuch terapeutą zajęciowym Dziennych Domów Pomocy Społecznej i Ewą Odrzywolską koordynatorem zespołu pracy socjalnej i terapii zajęciowej w Miejskim Centrum Usług Socjalnych.


Zastanawialiście się jak wyglądają święta w innych krajach i kulturach?

W Obliczach Wrocławia (20.12.) gość audycji, Albert Miściorak koordynator Wielokulturowych Świąt, opowiada o międzykulturowym spotkaniu świątecznym.

Spotkanie to jest wydarzeniem pilotażowym i z pewnością odbędzie się za rok. Działania Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, w zakresie międzykulturowej integracji są znacznie szersze. O tym również usłyszymy w rozmowie.

 

Pomagamy w obsłudze komputera i telefonu.

Masz problemy związane z obsługą komputera lub telefonu? Obsługa Internetu wydaje Ci się niemożliwa do opanowania? Koniecznie posłuchaj Obliczy Wrocławia (21.12.).

Gościem audycji jest Martyna Wilk, pomysłodawczyni i liderka projektu Wrocławski Wolontariusz IT.


Oblicza Wrocławia powstają we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Łukasz Ligorowski