Grupa Johanneum

Wyjątkowy gość w Radiu Rodzina!

06.12.2018 09:29 Adrianna Sierocińska

 

Wyjątkowy gość w Radiu Rodzina!fot. AS/RR

 

Ach, jaki piękny mamy dziś dzień! Wspominamy dziś św. Mikołaja, obchodzimy również jego imieniny i czujemy się zaszczyceni, bo św. Mikołaj odwiedzi Radio Rodzina!

godz. 17:00

Zastanawiacie się, czemu milczymy? Nasza Mikołajkowa Drużyna Radia Rodzina jest tak fajna, że chcemy spędzić z nią jak najwięcej czasu! W końcu św. Mikołaj powiedział, że trzeba się dzielić tym, co mamy, np. swoim czasem, a to chyba dzisiaj najcenniejsze. Wy też spędźcie dziś trochę czasu ze swoimi najbliższymi! 

godz. 15:30

Praca wre! Kolejni zwycięzcy konkursów zgłaszają się po nagrody, a do naszej drużyny mikołajkowej dołączyli Kuba i Janek. 

godz. 14:00

Mikołajkowa Drużyna Radia Rodzina pojawiła się w naszym studiu. Jeśli od jutra będziecie słyszeć na antenie zupełnie inne głosy, nie dziwcie się. Są pewni siebie, mikrofon ich kocha... Czy już nadszedł ten czas, kiedy mamy go oddać w ręce młodszych?! :) TUTAJ posłuchacie, jak nasi nowi koledzy radzili sobie z prowadzeniem programu.

godz. 13:10

Ha! I co? Jeszcze ktoś nie wierzy w istnienie św. Mikołaja? My go spotkaliśmy i rozmawialiśmy z nim, a dowód znajdziecie TUTAJ

godz. 11:45

Przedszkolaki wróciły do swoich zajęć, św. Mikołaj też musiał już na opuścić, ale... nagraliśmy z nim wywiad! Wiecie, to dla niego wcale nie jest taka prosta sprawa, bo żył na przełomie III i IV w., więc o mediach nie miał pojęcia. Ale poszło mu naprawdę fantastycznie, świetnie sobie poradził. Słuchajcie nas o 13:10!

godz. 10:30

Dotarł św. Mikołaj! I przedszkolaki, całkiem spora grupa, która chętnie pozowała do zdjęcia. Dzieci opowiedziały także, co dostały od św. Mikołaja, gdzie znalazły prezenty i zaśpiewały piosenkę! Zresztą, posłuchajcie sami!

godz. 9:30


Czas rozpocząć rozdawanie prezentów od św. Mikołaja. Nie możemy zdradzić, co dokładnie kryje się w paczkach, ale św. Mikołaj powiedział, że bardzo lubił książki i gry. To chyba wystarczająca podpowiedź :) Już niedługo mają nas odwiedzić pierwsi goście z Mikołajkowej Drużyny Radia Rodzina!

godz. 8:00

Dostajemy kolejny prezent! Tym razem bardzo słodki i pyszny! Paulina, znana jako Upieczona, przygotowała kolorowe, mikołajkowe ciastka i muffinki. Obiecujemy, że podzielimy się z nimi z dziećmi, nie zjemy sami!

godz. 7:30

W pracy pojawiają się inni radiowcy, a newsroomie znajdują pastorał i mitrę. Teraz już wszystko jest jasne: św. Mikołaj naprawdę nas odwiedzi! Z naszych źródeł podają, że nastąpi to między godz. 10 a 11. Nie możemy się doczekać!

godz. 5:50

Piotr Lipieta przyszedł na poranny dyżur do pracy. Lekko zaspany zmierzał w stronę ekspresu do kawy, wtem... o coś się potknął! Gdy włączył światło, zobaczył przed sobą mnóstwo pięknie zapakowanych prezentów oraz wiadomość, że ma zadbać o to, by zostały one dostarczone do dzieci.