Grupa Johanneum

"Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka" w Jaszkotlu

22.11.2018 10:27 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

"Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka" w Jaszkotlu fot. PJB

 

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu odbyła się gala akcji "Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka".

W tegoroczną pomoc włączyły się szkoły parafie, firmy i osoby indywidualne. Uczniowie szkół organizują zbiórkę artykułów pielęgnacyjnych, żywności, słodyczy dla dzieci z Domu im. Jana Pawła II.

Podopieczni Jaszkotla przygotowują natomiast dla darczyńców co roku przedstawienie. Ambasadorką placówki jest Anna Wyszkoni – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, która zachęca, by zostać jeszcze św. Mikołajem.

Patronem Honorowym akcji jest ksiądz arcybiskup Józef Kupny. Medialnym patronatem wydarzenie objęło Radio Rodzina. Co roku dziennikarka Radia Rodzina prowadzi akcję dla podopiecznych placówki im. Jana Pawła II.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci w Jaszkotlu ma pod opieką ponad 60 niepełnosprawnych dzieci, w wieku od kilku miesięcy do wieku gimnazjalnego, wśród których są dzieci z całej Polski. Placówka jest niepublicznym zakładem długoterminowej opieki zdrowotnej. Trafiają tu dzieci pokrzywdzone przez los, które nie muszą przebywać w szpitalu, lecz ich stan zdrowia jest zły, a stopień niepełnosprawności oraz trudna sytuacja w rodzinie powodują, że dzieci wymagają stałej, profesjonalnej opieki lekarskiej, pielęgniarskiej i rehabilitacyjnej.

Placówka systematycznie buduje centrum kompleksowej rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci, aby nie trafiły na społeczny margines, lecz aby były społecznie i zawodowo aktywne.

Od wielu lat pomoc podopiecznym placówki niosą również osoby indywidualne oraz pozostałe instytucje, którym zależy na losie Dzieci z Jaszkotla.