Grupa Johanneum

Selfie z muralem #PokoleniaNiepodległej

08.11.2018 09:32 Adrianna Sierocińska

 

Selfie z muralem #PokoleniaNiepodległejmat. pras.

 

11 listopada przyjdź pod budynek Archiwum IPN (ul. Sołtysowicka 21a) i zrób sobie patriotyczne selfie z muralem #Pokolenia Niepodległej!

Znajdź najlepsze ujęcie, zrób sobie selfie z selfie lub selfie z jednym z wielu prezentowanych symboli, który rozpoznajesz bądź jest nośnikiem bliskich Ci wartości.

Wstaw je na swojego FB i pochwal się swoim znajomym. Zabierz ulotkę informacyjną lub pamiątkową wlepkę. Świętuj razem z nami, wpisując się w mural #PokoleniaNiepodległej!!!

Zdjęcia można podesłać na maila: barbara.misiewicz@ipn.gov.pl lub oznaczyć na FB @Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Mural historyczny #PokoleniaNiepodległej upamiętnia najważniejsze dokonania Polaków w walce o niepodległość państwową i wolność obywateli. W ciągu ostatniego stulecia zmagania o te wartości toczono najpierw z zaborcami, a następnie z dwoma totalitaryzmami: nazistowskim i komunistycznym. Walka ta zakończyła się sukcesem, zyskała uznanie innych narodów, a dla wielu z nich stała się inspiracją w poszukiwaniach własnej drogi do wolności. Mural ukazuje w sposób symboliczny nasze przejścia od roku 1918 do dnia dzisiejszego, w którym możemy cieszyć się niezależnością i osiągnięciami współczesności.

Akcentując bohaterską postawę kilku pokoleń Polaków mural kształtuje dumę i tożsamość narodową, przywołuje doświadczenia i pamięć bez których trudno jest zrozumieć teraźniejszość i budować przyszłość. Pokazuje, że dobro ojczyzny zależy od nas wszystkich, naszej codziennej pracy, umiejętności porozumienia się, współdziałania, a nawet poświęcenia się w imię najwyższych wartości.

inf. pras./IPN Wrocław