Grupa Johanneum

W Żmigrodzie stanie pomnik wzorowany na przedwojennych Lwach z Cmentarza Obrońców Lwowa

10.10.2018 12:36 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

W Żmigrodzie stanie pomnik wzorowany na przedwojennych Lwach z Cmentarza Obrońców Lwowamat. prasowe

 

Towarzystwo Miłośników Kultury Kresowej wraz ze środowiskiem wrocławskim żołnierzy 27. Wołyńską Dywizją Piechoty Armii Krajowej oraz burmistrzem gminy Żmigród serdecznie zapraszają na uroczystość odsłonięcia Pomnika Pamięci w 100. rocznicę odzyskania niepodległości do Żmigrodu

Żmigród jako miasto zamieszkane przez byłych mieszkańców Kresów wschodnich tym samym spłaca dług wobec swoich przodków, którzy przed 100 laty doprowadzili do odzyskania wolności po latach niewoli. 14 października od godz.12.30 rozpoczną się uroczystości, których kulminacją będzie odsłonięcie Pomnika Pamięci wzorowanego na przedwojennych Lwach z Cmentarza Obrońców Lwowa. W krypcie pod pomnikiem żmigrodzcy harcerze złożą urnę z ziemią z Grobu Nieznanego Żołnierza ze Lwowa.
W trakcie uroczystości odbędzie się uroczysta Msza święta koncelebrowana przez ks. bpa. Andrzeja Siemieniewskiego w oprawie Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Asystę honorową wystawia kompania honorowa Wojska Polskiego, która po odsłonięciu pomnika przeprowadzi niepodległościowy apel pamięci i odda salwy honorowe.

mat. prasowe