Grupa Johanneum

Pomóż naszym piłkarzom zagrać na mundialu!

10.10.2018 11:41 Krzysztof Pieszko

 

Pomóż naszym piłkarzom zagrać na mundialu!fot. istockphoto

 

Choć piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji przeszły już to historii, to emocje związane z futbolem nie dla wszystkich się zakończyły. W listopadzie swój mundial w Meksyku rozegrają bezdomni.

Pośród 48 męskich reprezentacji, które w listopadzie będą walczyły o złoto, jest również drużyna biało-czerwonych. By jednak mieli szansę spełnić swój piłkarski sen, potrzebne są pieniądze umożliwiające wyjazd.

- Zbieramy pieniądze na wyjazd naszej reprezentacji bezdomnych na mistrzostwa świata. Mistrzostwa Świata bezdomnych, czyli Homles World Cup to jest impreza, która odbywa się od 16 lat. Rok w rok spotyka się na niej 48 reprezentacji męskich i 16 kobiecych. Także to jest organizacyjnie duże wyzwanie dla organizatora, ale także duże święto dla tych, którzy mogą uczestniczyć w takim wydarzeniu.


- mówił Maciej Gudra, prezes Stowarzyszenia Reprezentacja Polski Bezdomnych. Często uczestnictwo w drużynie jest dla tych ludzi pomocą w wyjściu na prostą.

Gdy spotykamy się z naszymi kolegami i koleżankami zza granicy, gdy mówimy o osiągnięciach, że u nas 6 na 10 uczestników naszej reprezentacji wraca w taki główny nurt społeczny, to oni się łapią za głowę. Mówią, że to jest niemożliwe, ale to jest prawda. U nas 6 na 10 osób nie wraca potem do ośrodków, nie wraca do brania, do ćpania, do picia i też nie wraca do bezdomności.


Reprezentacja Polski zbiera pieniądze nie tylko na bilety, ale także na sprzęt sportowy.

Niestety bilety na drugą półkulę nie są tanie, a więc szacujemy, że nasz wyjazd to jest około 60 tysięcy z takimi dodatkowymi rzeczami jak chociażby zakup butów. Mamy już część, mamy już połowę i zbieramy drugą połowę, czyli potrzebujemy 30 tysięcy.


Zbiórka pieniędzy na wyjazd naszych piłkarzy prowadzona jest przez portal www.pomagam.pl/hwc-meksyk.

Warto wspomnieć, że Polacy to pięciokrotni medaliści tych rozgrywek. Trzy razy biało-czerwoni przywozili z imprezy brązowe medale, a dwukrotnie byli wicemistrzami świata.