Grupa Johanneum

Bp Ignacy Dec: Potrzeba modlitwy, by pielęgnować dziedzictwo zostawione przez św. Jana Pawła II

03.10.2018 08:10 Adrianna Sierocińska

 

Bp Ignacy  Dec: Potrzeba modlitwy, by pielęgnować dziedzictwo zostawione przez św. Jana Pawła IIfot. Aleksandra Kornicka

 

We wtorek 2 października bp Ignacy Dec przewodniczył Mszy św. w Starych Bogaczowicach w powiecie wałbrzyskim. Eucharystia sprawowana była z okazji 60. rocznicy pobytu bp. Karola Wojtyły w Starych Bogaczowicach, 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 790. rocznicy istnienia miejscowości Stare Bogaczowice i Chwaliszów. W homilii ordynariusz diecezji świdnickiej nawiązał do tych wydarzeń. Bp Ignacy Dec już na początku podkreślił, że „pierwsza wizyta biskupa Wojtyły miała miejsce tutaj w Starych Bogaczowicach”.

 - Cieszmy się, że mieliśmy takiego papieża, niech w naszym narodzie trwa pamięć o św. Janie Pawle II – powiedział ordynariusz diecezji świdnickiej.

Podczas homilii Ksiądz Biskup mówił również m. in.  o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.  W tym kontekście homileta przypomniał, że „Polska traciła niepodległość ze względu na kryzys moralny ówczesnego społeczeństwa”.

Ordynariusz diecezji świdnickiej wskazał na trzy drogi do odzyskania niepodległości. Jedną z nich była droga polskich świętych, którzy wydeptywali drogę do wolności – wskazał bp Dec.


Mszę św. uświetniły Orkiestry: Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

inf., fot. Aleksandra Kornicka