Grupa Johanneum

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast

28.09.2018 16:02 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miastfot. KP

 

Na Placu Katedralnym przy kolumnie Chrystusa Króla we Wrocławiu wierni odmawiali wspólną koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Modlitwa była odmawiana o 15:00 na ulicach ponad stu miast w Polsce oraz innych krajów. Mówi ks. Łukasz Piłat.

- W Godzinie Miłosierdzia modliliśmy się m in za kapłanów, by wypełniali wolę Bożą zawartą w słowach św. Faustyny Kowalskiej czy o pokój na świecie, dodaje ks. Łukasz Piłat.

W modlitwę włączył się także arcybiskup Józef Kupny - metropolita wrocławski. Wspólna modlitwa odbyła się także we Wrocławiu m.in. w parafiach: pw. św. Rodziny oraz św. Jadwigi Śląskiej na wrocławskim Kozanowie. 

Odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia odbywa się corocznie 28 września To już kolejna edycja akcji, której początek sięga roku 2008, kiedy na 111 skrzyżowaniach w Łodzi pół tysiąca osób wspólnie się modliło, trzymając w rękach tablice z napisem: "Jezu, ufam Tobie". W ciągu lat akcja rozprzestrzeniła się nie tylko w Polsce, ale też poza granicami kraju. We Wrocławiu w modlitwę, co roku włączają się członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej, Żywego Różańca, siostry zakonne, księża i ludzie dobrej woli.