Grupa Johanneum

Light For Life Wambierzyce

26.09.2018 11:20 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Light For Life Wambierzycefot. A.K

 

Modlitwa, śpiew, taniec, radość i gotowość do ewangelizacji, tak w skrócie można opisać Festiwal Młodych Light For Life. W sobotę, 22 września odbyło się coroczne spotkanie młodzieży Diecezji Świdnickiej. Do Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin przyjechali młodzi ludzie, by umocnić swoją wiarę i spotkać się z drugim człowiekiem.


Centralnym punktem Festiwalu była Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem ks. bp Ignacego Deca. W homilii Ordynariusz Diecezji Świdnickiej wyjaśnił co trzeba zrobić, by stać się lepszym siewcą Bożego Słowa.

Spotkanie zostało zorganizowane przez młodych i dla młodych podkreślił, Paweł Ostrek współorganizator Festiwalu Młodych Light For Life.

       

Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyło hasło „Rób to co kochasz”. Jest to nawiązanie do ewangelicznej przypowieści o talentach wytłumaczył Paweł Ostrek.

       

Festiwal został podzielony na kilka części. O szczegółach opowiedziała nam Anna Lutz ze sztabu organizacyjnego. 

     

Janek wolontariusz z sekcji muzycznej, już po raz kolejny przyjechał na wydarzenie.  Jak podkreślił Festiwal w Wambierzycach to doskonały sposób dla ludzi młodych na spędzenie wolnego czasu.

      

Z kolei Ala po raz pierwszy uczestniczyła w wydarzeniu.

     

Siostra Małgorzata Lekan, dominikanka z Kłodzka zaznaczyła, że ewangelizatorzy muszą być autentycznymi świadkami wiary.

     

Spotkanie młodzieży w Wambierzycach ma wieloletnią tradycję i odbywa się na początku nowego roku szkolnego.

materiał przygotowała Aleksandra Kornicka