Grupa Johanneum

W Świdnicy odbyło się Forum Rad Parafialnych

10.09.2018 09:21 Adrianna Sierocińska

 

W Świdnicy odbyło się Forum Rad Parafialnych fot. Aleksandra Kornicka

 

Aktywne uczestnictwo w lokalnej przestrzeni medialnej – to główny temat VII Forum Rad Parafialnych Diecezji Świdnickiej.

Wydarzenie odbyło się 8 września w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.  W tym roku spotkanie przebiegało pod hasłem „Media w życiu parafii”.

Chcemy dzisiaj Panu Bogu podziękować za ludzi mediów, zwłaszcza katolickich, za media które promują prawdę, dobro, piękno - powiedział w homilii ks. bp Ignacy Dec.

W rozmowie z naszą redakcją ordynariusz diecezji świdnickiej zaznaczył, że w dzisiejszym świecie media jedną z form ewangelizacji.


Po Eucharystii uczestnicy wysłuchali wystąpień zaproszonych prelegentów.  Ks. dr Rafał Kowalski,  rzecznik prasowy Archidiecezji Wrocławskiej mówił o tym Jak manipulować mediami.  Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej wskazał, że przekaz medialny jest interpretacją rzeczywistości przez poszczególne osoby, dlatego zachęcił przedstawicieli Rad Parafialnych, by byli aktywni m. in. w mediach społecznościowych.


Z kolei ks. dr Grzegorz Umiński, sekretarz Biskupa Świdnickiego wystąpił z prelekcją „Czyń dobro i mów o tym”- Internet i nowe media w parafii przestrzenią ewangelizacji.


Następnie ks. Przemek Pojasek, dyrektor świdnickiego oddziału Gościa Niedzielnego mówił o Współpracy z mediami katolickimi i nie tylko. Spotkanie zakończyła dyskusja.

Organizatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rad Parafialnych z terenu całej diecezji świdnickiej.

inf. Aleksandra Kornicka