Grupa Johanneum

Konwencja PiS we Wrocławiu

08.09.2018 14:32 Krzysztof Pieszko

 

Konwencja PiS we Wrocławiufot. Janusz Gajdamowicz

 

Są rzeczy które nas dzielą i to jest oczywiste w demokracji. Cel, który powinien nas łączyć jest bardzo prosty. Polacy patrząc na zachód nie powinni mieć żadnych kompleksów – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Od godziny 12.00 trwa we Wrocławiu konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej na pytania dziennikarzy odpowiadali Jarosław Kaczyński i kandydatka na prezydenta Wrocławia z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Mirosława Stachowiak-Rózecka.

Podczas spotkania prezes Kaczyński mówił też o tym, że nie ma takiej możliwości by w przypadku zwycięstwa Mirosławy Stachowiak-Różeckiej ktoś sterował nią z Warszawy.


- To jest sprawa, która jest w tej chwile omawiana – mówił o poprawieniu bytu emerytów w Polsce Jarosław Kaczyński.


W ostatnich dniach premier Mateusz Morawiecki nawoływał do wspólnego świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Takiego zdania jest również prezes Prawa i Sprawiedliwości.


- 69 lat w polityce to jest oczywiście sporo, ale to nie jest jeszcze wiek emerytalny – mówił zapytany o swoją przyszłość Jarosław Kaczyński.


Oficjalne rozpoczęcie konwencji nastąpiło o godzinie 12.00  w sali dawnej filharmonii przy ul. Piłsudskiego. 

W spotkaniu udział brały redakcję Telewizji Polskiej, Polskiego Radia Wrocław, Radia Rodzina, portalu Tuwroclaw.com oraz gazety Superexpres

Posłuchaj całości: