Grupa Johanneum

#PORANNYGOSC: Piotr Janas o dzisiejszym meczu Polska-Włochy

07.09.2018 12:06 Adrianna Sierocińska

 

#PORANNYGOSC: Piotr Janas o dzisiejszym meczu Polska-Włochyfot. KP/RR

 

Od meczu z Włochami reprezentacja Polski rozpocznie swój udział w Lidze Narodów UEFA. Dzisiejsze spotkanie będzie debiutem w roli selekcjonera biało-czerwonych dla Jerzego Brzęczka, który na tym stanowisku zastąpił Adama Nawałkę.

 - Na pewno ma papiery na to, żeby być trenerem reprezentacji. Ma szanse się sprawdzić – mówił o Jerzym Brzęczku „Poranny Gość” Radia Rodzina Piotr Janas – dziennikarz Gazety Wrocławskiej.

Liga Narodów to nowa formuła rozgrywek. Polacy trafili do pierwszej dywizji i w grupie 3 zmierzą się z Włochami i Portugalią.


 Wczoraj reprezentacja Polski do lat 20 przegrała ze swoimi rówieśnikami z Włoch 0:3. Dziś powinno być lepiej – dodaje Piotr Janas.


Wśród powołanych możemy znaleźć wiele nowych twarzy. Rafał Pietrzak, Arkadiusz Reca – to nazwiska których u Adama Nawałki nie widzieliśmy.  Zdaniem naszego gościa nie powinniśmy jednak spodziewać się rewolucji w kadrze.


We włoskiej Serie A występuje 16 biało-czerwonych. Ten fakt może się okazać atutem naszej reprezentacji – dodaje Piotr Janas.


Początek meczu dziś o godzinie 20:45.