Grupa Johanneum

To będzie prawdziwa Dziecinada! Czas na Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci

06.09.2018 19:09 Katarzyna Aszkiełowicz

 

To będzie prawdziwa Dziecinada! Czas na Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci fot. materiały prasowe

 

Ma bawić uczyć i edukować. Ruszyła sprzedaż biletów na 6. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”. 4 października Wrocław zaprosi wszystkie dzieci, ale również rodziców, na kilka dni wspaniałej przygody z teatrem oraz na spotkania z artystami z całego świata.
Festiwal Dziecinada jest otwarty na wszystkie dzieci – szansę na pełną radość ze spektakli mają również dzieci niepełnosprawne – a to dzięki Fundacji Katarynka. Mówi jej prezes Mariusz Trzeciakiewicz, Festiwal „Dziecinada” to podróż po świecie m.in. teatru klasycznego, nowatorskiego, lalkowego i cyrkowego. Otwartego na różne grupy wiekowe i dostosowanego do wrażliwości młodych poszukiwaczy artystycznych wrażeń. W tym roku Wrocław odwiedzą goście z Danii i Słowacji, a wśród spektakli pojawi się kilka znanych wszystkim – małym i dużym – historii: „Księga dżungli”, „Piotruś Pan”, widowiskowo zrealizowana opowieść o Janosiku (familijny spektakl "Younak") oraz „Romeo i Julia” przedstawieni jako tańczące robaki.

Katarzyna Aszkiełowicz zapytała małych widzów, co najbardziej lubią w chodzeniu do teatru. 
Bilety na spektakle festiwalu Dziecinada są już dostępne. Wydarzenie startuje 4 października i potrwa 4 dni. Więcej informacji znajdą Państwo na strefakultury.pl