Grupa Johanneum

Sutryk w #PORANNYGOSC: Chcę być prezydentem dwóch kadencji!

06.09.2018 10:02 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Sutryk w #PORANNYGOSC: Chcę być prezydentem dwóch kadencji!fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

 

Poseł na sejm PiS Mirosława Stachowiak-Różecka, kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Dolnego Śląska domaga się od Jacka Sutryka i Jarosława Delewskiego dymisji po sprawie z zespołem szkolno-przedszkolnym na Stadionie Miejskim, który nie ruszył z otwarciem wraz z początkiem roku szkolnego.

 - Zaczyna się meblowanie Wrocławia. Proponowałbym zapoznać się Pani poseł ze sprawą, mówił w „Porannym Gościu” Jacek Sutryk – dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM we Wrocławiu, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta Wrocławia.

Placówka zostanie oddana do użytku w ciągu 2 miesięcy.


Dyskusję wywołały grafiki przypominające swastyki, które zawisły na Wrocławskim Teatrze Muzycznym "Capitol", a które promują musical "Blaszany bębenek". - Nie podoba mi się to, jednak jest to sprawa dyrektora instytucji, tak sprawę komentował „Poranny Gość”.


Z kandydatem na prezydenta miasta Wrocławia rozmawialiśmy o najnowszym sondażu, w którym Jacek Sutryk otrzymał 47 proc. poparcia. Tym samym jest faworytem wśród kandydatów. - Czekam na poparcie Barbary Nowackiej.

W połowie września odbędą się Dni Seniora. Jacka Sutryka pytaliśmy o przygotowania do tego wydarzenia.


Senioralia ruszają w połowie września.

Z Jackiem Sutrykiem rozmawialiśmy także m.in. o kompleksowej diagnozie potrzeb osób niepełnosprawnych, certyfikatach bezpieczeństwa, bezpłatnej komunikacji publicznej.

POSŁUCHAJ:


Prowadziła Patrycja Jenczmionka - Błędowska