Grupa Johanneum

Były wiceminister Spraw Zagranicznych angażuje się w politykę samorządową Wrocławia

05.09.2018 12:36 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Były wiceminister Spraw Zagranicznych angażuje się w politykę samorządową Wrocławiafot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

 

Kampania nabiera tempa. 21 października wybierzemy ok. 47 tys. radnych, 2, 5 wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dr Paweł Kowal – były wiceminister spraw zagranicznych i były eurodeputowany poparł Karola Przywarę obecnego dyrektora Wydziału Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego w nadchodzących wyborach samorządowych.

 -  Karol Przywara to doświadczony samorządowiec, który właściwie rozumie, co to znaczy współpraca międzynarodowa z poziomu samorządy. Jest on jednym z nielicznych działaczy, którzy rozumieją jaką szansą i wyzwaniem dla Dolnego Śląska i Wrocławia jest wielka liczba pracowników i ekspertów z Ukrainy, dzięki którym miasto można się rozwijać. Na to jednak trzeba mieć sposób. Jestem przekonany, że w najbliższych wyborach Karol Przywara to ten kandydat, który z takim sposobem idzie do wyborów, który składa konkretną ofertę wrocławianom, mieszkańcom Dolnego Śląska, przedsiębiorcom, którzy potrzebują wsparcia pracowników ze Wschodu i wreszcie tym nowym obywatelom Wrocławia. Dlatego zachęcam – warto zagłosować na Karola Przywarę – słyszymy z ust polityka na specjalnym nagranym clipie na YouTube,

Jak komentuje wsparcie sam zainteresowany?

Mariusz Sinior z Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej zaznacza rolę Ukraińców na rynku wrocławskim i Dolnego Śląska. - Analogicznie podobną rolę spełniali obywatele Polski w latach 2005-2007 na rynku w Wielkiej Brytanii.


- Chcę pracy na rzecz Wrocławia, mówi Przywara. Jakie cele stawia sobie jako radny?


Według informacji obecny dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego będzie startował do rady miejskiej Wrocławia. Dotychczas Karol Przywara jest związany z Dolnośląskim Ruchem Samorządowym. Program dla Wrocławia chce przedstawić do końca września.

Poparcie udzielane przez polityków nie dziwi. Przypomnijmy w 2006 r. Rafała Dutkiewicza na kandydata miasta Wrocławia poparł ustępujący ze stanowiska Bogdan Zdrojewski. Obecny prezydent popiera Jacka Sutryka – dyrektora Spraw Społecznych UM Wrocławia.