Grupa Johanneum

Abp Kupny do katechetów: Chrystus i Jego Kościół potrzebują dziś przekonujących świadków

03.09.2018 09:34 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Abp Kupny do katechetów: Chrystus i Jego Kościół potrzebują dziś przekonujących świadków

 

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego abp Kupny zwrócił się do katechetów z archidiecezji wrocławskiej, dziękując im za odwagę ducha i otwartość z jaką każdego dnia podejmują oni swoje obowiązki.

List hierarchy został dziś wysłany do wszystkich osób katechizujących duchownych i świeckich. Metropolita nawiązuje w nim do spotkania papieża Franciszka z młodzieżą w Krakowie, podczas którego ojciec święty zwrócił uwagę, że młodzi mają szansę być nadzieją na przyszłość jedynie wówczas, kiedy w swoim życiu będą kierować się pamięcią i odwagą. - Wypełnienie pierwszego warunku uzależnił papież od kontaktu młodzieży z ludźmi od nich starszymi, którzy przekażą im płomień wiary, jaki sami otrzymali oraz wprowadzą ich na drogę, którą sami przebyli, a która dopiero otwiera się przed młodym człowiekiem – zauważył abp Kupny, dodając, że od pięciu lat przygląda się posłudze katechetów z całej archidiecezji i jest pełen optymizmu oraz nadziei. - Widzę z jakim oddaniem, odwagą ducha, poświęceniem i otwartością każdego dnia podejmujecie swoje codzienne obowiązki. Jest to tym bardziej ważne dziś, kiedy Chrystus i Jego Kościół potrzebują przekonujących świadków, żyjących i myślących w oparciu o wiarę – podkreślił.

W dalszej części swojego listu ksiądz arcybiskup podziękował katechetom za ich pracę i życzył, by w chwilach trudnych zawsze towarzyszyła im myśl wyrażona przez papieża Benedykta XVI kilka miesięcy temu: - Bądźcie głęboko przekonani, że „Pan nie opuszcza swojego Kościoła, nawet jeśli czasami łódź jest już tak pełna, że niemal się wywraca” – zakończył abp Kupny.

mat. prasowe