Grupa Johanneum

Kamieniec Wrocławski żegna lato muzyką i domowymi potrawami

01.09.2018 17:35 Katarzyna Aszkiełowicz

 

Kamieniec Wrocławski żegna lato muzyką i domowymi potrawamiKamieniec Wrocławski

 

Pierwszy dzień września w Kamieńcu Wrocławskim upływa pod znakiem Festynu ,,Pożegnanie lata". Gry i zabawy rodzinne, dmuchane zamki, świeże powietrze i przysmaki sporządzone według lokalnych i rodzinnych przepisów. Wszystkiemu towarzyszyły dźwięki przebojów polskich i zagranicznych w wykonaniu zespołu Marvical.

Główną atrakcją dla przybyłych mieszkańców była degustacja potraw przygotowanych na konkurs ,,Kulinarny Powiat Wrocławski". 

Ryszard Jaroń, przewodniczący rady powiatu wrocławskiego, zasiadający w jury konkursu, przyznaje, że wybór zwycięskiej potrawy nie był łatwy. Pani Kamila Krzysińska, reprezentująca Sołectwo Śliwice, przygotowała tradycyjny deser, z delikatnym nowoczesnym ulepszeniem. Pan Adolf Zając, nauczyciel, po przejściu na emeryturę postanowił wytwarzać tradycyjne domowe wędliny. Do konkursu stanęło wiele lokalnych kół gospodyń wiejskich. Pani Jolanta Stasik, KGW Jeszkowice przyznaje, że tego rodzaju wspólnota to recepta na samotność i szansa na pochwalenie się swoimi kulinarnymi specjałami.