Grupa Johanneum

Koncert muzyki instrumentalnej w parafii na Gądowie

21.08.2018 15:21 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Koncert muzyki instrumentalnej w parafii na Gądowiewww.organy.art.pl

 

Parafia pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego serdecznie zaprasza na koncert muzyki instrumentalnej, który odbędzie się w niedzielę, 2 września, o godzinie 18.50 (po Mszy o godzinie 18.00).

Wystąpią: Jakub Zawadzki (organy) oraz Ilona Kalińska (flet). Koncert poprowadzi Krzysztof Garczarek. W programie utwory J. S. Bacha, A. Hesse (niemiecki kompozytor wrocławski), M. Sawy, a także autorskie kompozycje Jakuba Zawadzkiego.

 Jakub Zawadzki jest organistą w parafii pw. św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu (oo. jezuici). Koncertuje w Polsce i za granicą, występuje jako organista, pianista, wokalista, współpracuje z solistami i chórami. Organizuje wieczory organowe – międzynarodowy festiwal muzyki organowej i kameralnej w parafii św. Ignacego Loyoli, zajmuje się również konserwacją organów. Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie organów dr. Tomasza Gluchowskiego.

 Ilona Kalińska jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fletu. Od wielu lat koncertuje wspólnie z wrocławskimi organistami Bartoszem Patrykiem Rzymanem i Jakubem Zawadzkim. Jest autorką programu zajęć umuzykalniających dla dzieci, które to zajęcia prowadzi we wrocławskich placówkach oświatowych we współpracy z innymi muzykami.

 Wstęp na koncert wolny.

mat. prasowe