Grupa Johanneum

Wrocław rozpoczyna współpracę z Emitelem

13.08.2018 13:26 Mateusz Cieniawski

 

Wrocław rozpoczyna współpracę z EmitelemFot. MC/RR

 

Urzędnicy we Wrocławiu, chcą sprawdzać, czy autobusy przyjeżdżające z turystami, zatrzymują się na parkingach tymczasowych zgodnie z ich przeznaczeniem i czy nie blokują przez to miejsca dla innych grup zorganizowanych. To jeden z dwóch projektów, jakie zostaną wykonane w związku z podpisaniem listu intencyjnego z firmą Emitel, która będzie obsługiwała nowy system.


Mówił wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

System będzie opierał się na zamontowanych czujnikach parkingowych. Informacje będą udostępnione w specjalnej aplikacji, z której będzie mógł korzystać przewoźnik. Dzięki zastosowaniu nowych technologii, urzędnicy będą mogli sprawdzić, czy dany przewoźnik nie przekracza limitu czasu na parkingu m. in. na Ostrowie Tumskim:


Drugi projekt, jaki zostanie zrealizowany dotyczy tzw. wysp ciepła, czyli miejsc, które we Wrocławiu należą do najgorętszych. Urzędnicy chcą, aby w tych miejscach zostały zastosowane takie rozwiązania, aby można był schłodzić obszar, który uznawany jest za najgorętszy.


Dzięki współpracy z Emitelem powstanie specjalny raport o wyspach ciepła we Wrocławiu. Korzystając z tego raportu Urząd Miasta podejmie kroki, aby schłodzić te miejsca. Pierwsze efekty współpracy powinni mieszkańcy odczuć na początku przyszłego roku.