Grupa Johanneum

W #PorannyGosc Jerzy Michalak o współpracy z aktywistami i Kolejach Dolnośląskich

03.08.2018 09:37 Mateusz Cieniawski

 

W #PorannyGosc Jerzy Michalak o współpracy z aktywistami i Kolejach Dolnośląskichfot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

 

#IdzieNowe to wspólny projekt aktywistów miejskich oraz Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego i kandydata Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego na urząd prezydenta Wrocławia – Jerzego Michalaka.

Głównym założeniem projektu jest przyłączenie do współpracy innych aktywistów miejskich, którzy nie są pod żadnymi szyldami partyjnymi – zaznaczył w Porannym Gościu Jerzy Michalak:


- Partie polityczne coraz mniej mają do powiedzenia w miastach, do głosu dochodzą zaś oddolne ruchy miejskie – dodaje Michalak:


Jerzy Michalak jest również odpowiedzialny za rozwój Kolei Dolnośląskich, które są finansowane z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Ostatnio Koleje Dolnośląskie podpisały umowę na współpracę z Zamkiem Książ. Czego dotyczy umowa? Przybliżył Jerzy Michalak:


Wszyscy, którzy zdecydują się zwiedzić Zamek Książ, będą mogli skorzystać z aż 30% zniżki na przejazd pociągami Kolei Dolnośląskich. Podróżny będzie musiał zakupić bilet „Tam i z powrotem” do stacji Wałbrzych Szczawienko i poinformować obsługę pociągu, że celem jest właśnie Zamek Książ.

Posłuchaj rozmowy: