Grupa Johanneum

Pielgrzymka z okazji 25. lecia Radia Rodzina!

05.07.2018 12:44 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Pielgrzymka z okazji 25. lecia Radia Rodzina!O. Pio

 

Śladami świętych i wielkich postaci Kościoła m.in św. Ojca Pio, św. Jana Pawła II, św. Rity, św. Franciszka, św. Antoniego czy sługi Bożego ojca Dolindo odbędzie się w październiku pielgrzymka z okazji 25 lat istnienia Katolickiego Radia Rodzina.

Padwa, Wenecja, Loreto, Neapol, Watykan czy Rzym te m.in miejscowości odwiedzą pielgrzymi w trakcie pielgrzymki od 17-26 października 2018 roku.

Plan pielgrzymki:

Dzień 1: Wyjazd z ustalonego miejsca o godz. 00.15, bezpośredni przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch do Padwy, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Nocleg w hotelu.

Dzień 2: Po śniadaniu przejazd do Wenecji, zwiedzanie miasta: Bazylika i Plac Św. Marka, spacer uliczkami miasta do Ponte Rialto. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Rimini.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Loreto, zwiedzanie Bazyliki MB Loretańskiej z relikwiarzem Domku Rodziny Świętej. Następnie przejazd do Manopello, miejsca gdzie znajduje się cudowny wizerunek Chrystusa, „Volto Santo – Chusta z Manopello”. Krótki postój w Lanciano, miejsce cudu eucharystycznego. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 4: Po śniadaniu zwiedzanie miejsc związanych ze św. Ojcem Pio: grób ojca Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, Szpital ulgi w Cierpieniu. Udział w nabożeństwie. Po południu wyjazd na Monte San Angelo, gdzie znajduje się jedyny kościół - Grota św. Michała Archanioła, niepoświęcony ręką ludzką. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, przejazd do Neapolu – do grobu Ojca Dolindo. Następnie przejazd na Monte Cassino – Bazylika Św. Benedykta i św. Scholastyki, spacer na Cmentarz Polski. Obiadokolacja, nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 6: Po śniadaniu przejazd do Watykanu, zwiedzanie Bazyliki św. Piotra wraz z modlitwą przy grobie św. Jana Pawła II. Po południu zwiedzanie Rzymu: Fontanna di Trevi oraz Schody Hiszpańskie, Bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 7: Śniadanie, dalsze zwiedzanie Rzymu: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Pawła za Murami  oraz część Rzymu starożytnego: Piazza Navona, Pantheon, Koloseum z zewnątrz, Forum Romanum. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8: Śniadanie, przejazd do miejsc związanych z życiem i działalnością św. Rity, w zielonej Umbrii: Cascia i Roccaporena. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Asyżu.

Dzień 9: Śniadanie. Całodzienny pobyt w  Asyżu: zwiedzanie miasta św. Franciszka: Porcjunkula - miejsce powołania Zakonu Franciszkanów następnie Bazylika św. Franciszka z zabytkowymi freskami Giotto i Cimabue, spacer uliczkami uroczego miasta do Kościoła św. Klary. W godzinach popołudniowych wyjazd do kraju (przejazd nocny).

Dzień 10: Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych.

Szczegóły TUTAJ, a także w Biurze Podróży Camino: 71/ 79 78 622, w godzinach 08.00 – 21.00