Grupa Johanneum

W czwartek głosowanie ws. Lokalnego Programu Osłonowego

03.07.2018 14:23 Krzysztof Pieszko

 

W czwartek głosowanie ws. Lokalnego Programu OsłonowegoFot. Mateusz Cieniawski/RR

 

Świeże powietrze – to jeden z aspektów, który jest w stanie podnieść komfort naszego życia we Wrocławiu. W okresie grzewczym coraz częściej staje się ono towarem deficytowym. Dlatego ważne jest, aby ze smogiem walczyć nie tylko zimą, ale i latem – kiedy wróg śpi.

Jednym z pomysłów na walkę ze smogiem jest „Lokalny Program Osłonowy”, dzięki któremu mieszkańcy, którzy zdecydowali się na wymianę pieców na bardziej ekologiczne, będą mogli dostać nawet 4 tysiące złotych dofinansowania rocznie. O szczegółach projektu mówi Jacek Sutryk – dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.


Zdaniem Jacka Sutryka obawa przed wzrostem opłat za ogrzewanie mieszkań, może być powodem niechęci do wymiany pieca. W czwartek (04.07) we wrocławskim ratuszu projekt zostanie poddany pod głosowanie miejskim radnym – dodaje Jacek Sutryk.


Kryteriów decydujący o wielkości dofinansowania jest wiele. Kto będzie mógł ubiegać o dofinansowanie? Tłumaczy Jacek Sutryk.


Od września o dofinansowanie ubiegać się będą mogły osoby, które od 1 stycznia 2018 r. zdecydowały się na wymianę starego pieca na niskoemisyjny system ogrzewania. Wysokość zapomogi zależeć będzie od dochodów w rodzinie oraz powierzchni mieszkania.