Grupa Johanneum

Kolejny rekord pobity przez Koleje Dolnośląskie

25.06.2018 11:14 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Kolejny rekord pobity przez Koleje Dolnośląskie   mat. prasowe

 

Koleje Dolnośląskie konsekwentnie biją kolejne rekordy. W 2017 roku przewiozły 9,4 mln pasażerów, co pozwoliło im poprawić wynik sprzed roku o prawie 2 miliony. W maju tego roku z usług lokalnego przewoźnika skorzystało ponad milion podróżujących.

Zainteresowanie pasażerów wzrasta nie tylko dzięki stałym inwestycjom w nowy tabor,        co wpływa na podniesienie komfortu podróży, ale przede wszystkim poprzez rozwój połączeń, szczególnie tych transgranicznych. Aktualnie ze stolicy Dolnego Śląska, korzystając z usług KD, można dojechać m.in. do Skalnego Miasta w Ardspach, czy Trutnova.

Kolejny rekord to dla nas świetna wiadomość, tym bardziej, że ciągle się rozwijamy              i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych. W kwietniu tego roku uruchomiliśmy nową linię z Wrocławia do Skalnego Miasta, która cieszy się naprawdę dużą popularnością. Wyniki, jakie udało nam się osiągnąć w maju, dają nadzieję, że każdy kolejny miesiąc może być jeszcze lepszy od poprzedniego - mówi Piotr Rachwalski, Prezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.

Warto zaznaczyć, że KD regularnie odnotowują około 2 milionowy przyrost pasażerów          w ciągu roku, dzięki czemu pozostają jednym z najszybciej rozwijających się przewoźników kolejowych w Polsce.

- Kiedy przychodziliśmy do Urzędu Marszałkowskiego notowaliśmy 2 miliony pasażerów rocznie, natomiast teraz w jeden miesiąc z usług KD skorzystało aż milion osób. Chcemy utrzymać ten trend i pobijać kolejne rekordy - dodaje Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. - Mieszkańcy regionu konsekwentnie wybierają kolej, co nas oczywiście bardzo cieszy. Bezpieczeństwo, komfort podróży a także życzliwa obsługa to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać Koleje Dolnośląskie.

mat. prasowe