Grupa Johanneum

Czy Dobre Rady są skuteczne? (Ranek)

13.06.2018 06:25 Maciej Bierć

 

Czy Dobre Rady są skuteczne? (Ranek)Fot. wiktionary.org

 

Jakie dobre rady zostały nam w pamięci? Czy pamiętamy porady naszych rodziców? Czy dobre rady się sprawdzają? 71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl Zapraszam!

Dekalog Jana XXIII:

  1. Tylko dzisiaj przeżyję dzień porządnie. Nie będę próbował rozwiązać za jednym zamachem wszystkich swoich problemów życiowych.

  2. Tylko dzisiaj będę starał się o właściwą postawę: ubiorę się skromnie, nie będę podnosił głosu, będę zachowywał się uprzejmie, nie będę krytykował nikogo; ulepszać będę tylko siebie i tylko sobie narzucać dyscyplinę.

  3. Tylko dzisiaj poczuję się szczęśliwy, wiedząc, że zostałem stworzony do szczęścia nie tylko w przyszłym świecie, ale już teraz.

  4. Tylko dzisiaj dostosuję się do okoliczności i nie będę domagał się, żeby one dostosowywały się do mojego widzi mi się.

  5. Tylko dzisiaj przynajmniej przez 10 minut przeczytam coś wartościowego, co wzbogaci mój umysł, choć będzie wymagać skupienia i wysiłku.

  6. Tylko dzisiaj zrobię coś dobrego, oddam komuś przysługę, i to bez trąbienia o tym na cały świat.

  7. Tylko dzisiaj wykonam przynajmniej jedno zajęcie, którego nie lubię. Gdybym czuł do niego odrazę, nie dam tego po sobie poznać.

  8. Tylko dzisiaj będę pracował według ustalonego planu, unikając dwóch niebezpieczeństw: pośpiechu i niezdecydowania.

  9. Tylko dzisiaj – mimo trudności i napięć – będę żywił niezłomnie przekonanie, że Opatrzność Boża opiekuje się mną tak troskliwie, jakbym tylko ja był na świecie.

  10. Tylko dzisiaj bez oporów i lęków będę podziwiać piękno i delektować się dobrocią. Mam pamiętać, że będę to wszystko robił tylko przez 12 godzin a nie przez całe życie.