Grupa Johanneum

Autobusem do Zajezdni

11.06.2018 12:51 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Autobusem do ZajezdniFot. Mateusz Cieniawski/RR

 

W ramach projektu „Autobusem do Zajezdni” do Wrocławia przyjeżdża grupa dzieci z Domaszkowa w Kotlinie Kłodzkiej

Centrum Historii Zajezdnia dofinansuje transport mieszkańcom dolnośląskich gmin chętnym zobaczyć wystawę „Wrocław 1945-2016”. Instytucja oferuje również pomoc przy organizacji innych projektów kulturalnych i edukacyjnych na terenie województwa. Wszystko to w ramach projektu „Autobusem do Zajezdni”, który został ogłoszony na dzisiejszej konferencji prasowej.

– Pragniemy ułatwić mieszkańcom Dolnego Śląska przyjazd i zwiedzanie wystawy „Wrocław 1945-2016” oraz innych ekspozycji na terenie Zajezdni. Dlatego powstał projekt „Autobusem do Zajezdni” – mówił Juliusz Woźny, rzecznik Centrum Historii Zajezdnia.

Projekt adresowany jest do jednostek samorządu terytorialnego i samorządowych instytucji kultury oraz do wszystkich Dolnoślązaków, mieszkających na obszarach znacznie oddalonych od Wrocławia. Zajezdnia wesprze transport zainteresowanych gmin kwotą do 900 zł. Wnioski można składać od 23 kwietnia 2018r.

Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca, o godzinie 11 do Centrum Historii Zajezdnia.

Dodatkowo instytucja zachęca do współpracy przy projektach:

Dolnośląskich Izb Pamięci
 – gwarantowane wsparcie merytoryczne oraz pomoc w doposażeniu ekspozycji oraz szkoleniu pracowników z procedur działania z archiwaliami i zabytkami;

Wasze Muzeum u Nas
 – pomoc w organizacji wystawy czasowej w Centrum Historii Zajezdnia przez wybrane lokalne Izby Pamięci;

Pociąg do Historii 
– współorganizacja z chętnymi gminami mobilnej wystawy „Pociąg do Historii” zlokalizowanej w historycznych wagonach kolejowych;

Świadkowie Historii – propozycja dla Dolnoślązaków chcących podzielić się swoimi wspomnieniami

mat. prasowe