Grupa Johanneum

Wrocław: Zmiany trasy tramwajów od 23 czerwca

07.06.2018 16:37 Krzysztof Pieszko

 

Wrocław: Zmiany trasy tramwajów od 23 czerwcafot. A.S.

 

Od 24 czerwca aż 10 linii tramwajowych zmieni trasę. Wszystko spowodowane jest wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Ruskiej.

Więcej o zmianie organizacji mówi Adam Więcek pracownik wydziału transportu urzędu miasta.


Z czego wynika remont?

Tramwaje linii 3 i 33 w kierunku pętli Księże Małe i pętli ZOO zostaną skierowane objazdem od placu Jana Pawła II przez ulicę Podwale, Świdnicką,Teatralną i Skargi do placu Dominikańskiego, a w kierunku przeciwnym od placu Dominikańskiego przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką i Nowy Świat do ulicy Świętego Mikołaja.

Tramwaje linii 10 w kierunku pętli Biskupin zostaną skierowana objazdem od pl Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Dubois, Drobnera, pl. Bema, ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego do ulicy Szczytnickiej, a w kierunku przeciwnym od placu Dominikańskiego przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką i Nowy Świat do ulicy Świętego Mikołaja.

Tramwaje linii 23 w kierunku pętli przy ulicy Robotniczej, od placu Bema pojadą przez ulicę Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat do ulicy Świętego Mikołaja. W kierunku przeciwnym do pętli Kromera pojadą objazdem od placu Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Dubois, Drobnera, do placu Bema.

Tramwaje linii 20 w obu kierunkach pojedzie przez pl. Orląt Lwowskich z pominięciem przystanku "Rynek" przy ulicy Kazimierza Wielkiego oraz przystanku "Narodowe Forum Muzyki" przy ulicy Krupniczej.

Tramwaje linii 6 w kierunku pętli Krzyki będzie kursowała od pl. Bema objazdem przez mosty Młyńskie, Halę Targową, plac Dominikański i ulicę Skargi, Teatralną do ulicy Świdnickiej, a "siódemka" od ulicy Drobnera przez ulicę Dubois, most Mieszczański, most Sikorskiego, plac Jana Pawła II i ulicę Podwale do ulicy Świdnickiej. W kierunku powrotnym linia 6 i 7 będzie kursowała bez zmian.

Tramwaje linii 15 w obu kierunkach będzie kursowała objazdem od ulicy Pomorskiej przez ulicę Dubois, plac Jana Pawła II, plac Orląt Lwowskich i dalej w kierunku placu Legionów.

Tramwaje linii 14 jadące z Osobowic w kierunku FAT-u, od ulicy Pomorskiej pojadą przez ulicę Dubois, plac Jana Pawła II, ulicę Podwale do ulicy Świdnickiej z pominięciem przystanku "Rynek" przy ulicy Kazimierza
Wielkiego oraz przystanku "Narodowe Forum Muzyki" przy ulicy Krupniczej, a tramwaje linii 24 jadące z FAT-u w kierunku Osobowic pojadą objazdem od ulicy Świdnickiej przez plac Teatralny, ulicę Szewską Grodzką do mostu Pomorskiego.